Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Mevsimlik İşçi Çocukları Unutulmadı

Mevsimlik İşçi Çocukları Unutulmadı
31 Temmuz 2018 - 15:29

 

Fındık sezonunun başlamasıyla birlikte mevsimlik tarım işçileri METİP alanında aileleri ve çocuklarıyla birlikte yaşamaya devam ediyor. METİP alanında düzenlenen etkinliklerin bir yenisi de spor faaliyetleri oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Ünye İlçe Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına spor ahlakı ve faaliyetlerini öğretmek amacıyla METİP alanında antrenörlerle birlikte sportif faaliyetler gerçekleştirilecek.

1 aylık süre boyunca METİP alanında judo, kick boks, voleybol, masa tenisi gibi çeşitli spor faaliyetlerin gerçekleştirileceği söyleyen Ünye İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, çocuklara spor sevgisi, disiplini ve ahlakını aşılamak istediklerini belirtti.

Ünye İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu

“Gençlik Hizmetleri ve Ünye İlçe Spor Müdürlüğü olarak Ünye’de mevsimlik tarım işçilerinin yerleşke ortamında antrenörlerimizle birlikte sportif anlamda bir takım faaliyetler yapmaktayız. Buradaki çocuklarımıza judo, kick boks, voleybol, masa tenisi gibi spor branşlarında antrenörlerimizle birlikte belli periyotlarda 1 ay boyunca faaliyetler düzenlenecektir. Bu faaliyetlerin amacı, çocuklarımızı spora teşvik etmek ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamaktır. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir ve çocuklarımıza spor sevgisi aşılamak bizim öncelikli görevimizdir. Kaymakamlığımızın başkanlığında çeşitli organizasyonlar yaparak bu faaliyetleri 1 ay boyunca devam ettireceğiz.” diye konuştu.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-