Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MESELE ÖRDEK DEĞİL, ALKOL

MESELE ÖRDEK DEĞİL, ALKOL
30 Kasım 2020 - 1:32

Geçen hafta yayınladığımız DOKA projesinde kaçak yapı iddiası haberinin ardından konuyla ilgili yeni açıklama geldi. Mutfak kafe İşletme Sahibi Serap Ersöz iddiaları anlamsız bulduğunu belirterek ,olaylar saptırılmış açıklamalarında bulundu.

Mutfak kafe İşletme Sahibi Serap Ersöz ;

Basında sözü geçen adayla ilgili yapılan haberin kamuoyunu ilgilendiren bir konu olmadığını belirten Serap Ersöz sözlerine şu şekilde devam etti;

“Haberlerdeki açıklamanın tamamen kişisel bir tutumla yapıldığını öncelikle belirtmek isterim. Ünye kamuoyuna bu şekilde yanlış yansıtılmasını garipseyerek trajikomik bir olay olarak algıladım.

Haberde sözü gecen binada 4 yıldır kiracı bir esnaf olarak bulunmaktayım. Hanımefendinin röportajında İstanbullular olarak  bahsettiği kişiler benim bina sahibimdir. Kendileri Ünye’de turizm yatırımını yapmak için bir çok yer almışlar ve bir tanesi de bahsedilen alandır.

Bu alan 10 gün içerisinde yıkılarak turizme yönelik bir işletme açılacaktır. Bahsedilen bütün suçlama nitelikli söylemler gerçek dışı olup tamamıyla kişiseldir. İnşaatın yapımı başlayacağı için bir hayvan sever olarak ördeklerin orada zarar görmemesi adına bir talepte bulunuldu.

Röportajda sözü geçen kamera sistemleri kesinlikle özel hayata müdahale olarak değil alkol tüketimi yapan insanlar tedirginlik oluşturduğu için, işyerinde bıraktığım eşyaların güvenliği için ve yapılacak olan binanın mekruh durumundan istinaden yangın çıkma tedirginliğini ortadan kaldırmak için yapılmıştır.

Bizim binamıza ait kapının kilidi kırıldı ve bu görüntü kameraya yansıdığı için yasal yollara başvuruldu. Gerçek dışı olan bu söylemlerden hicap duyuyorum. Ünye kamuoyunun da gerçekleri bilmesi gerektiğini düşündüğümden bu bilgilendirmeyi yapma ihtiyacı duydum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-