Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

‘Memur Maaşları Yeniden Düzenlensin Salgının Ekonomik Etkileri Telafi Edilsin’

‘Memur Maaşları Yeniden Düzenlensin Salgının Ekonomik Etkileri Telafi Edilsin’
02 Aralık 2020 - 1:19

Türkiye Kamu -Sen Ordu il Temsilcisi Fatih Galender Zengin, TBMM’de bütçe görüşmeleri devam ederken kamu çalışanlarının yaşadığı ekonomik açmaza dikkat çekti.

‘Memur Maaşları Yeniden Düzenlensin Salgının Ekonomik Etkileri Telafi Edilsin’

“Bütün bu gelişmeler karşısında yakında başlayacak bütçe maratonu ile birlikte TBMM’de bir “Memur Paketi” hazırlanmasını istiyoruz. Bu paketle, yaşadığımız ekonomik sıkıntıları giderecek bir düzenlemeye ihtiyacımız vardır” diyen Zengin, “TBMM ve milletvekillerimizden bütçede yapılacak bir düzenleme ile memur sorunlarını çözecek, bu olağanüstü salgın günlerinde fedakar hizmetleriyle gönülleri fetheden kamu çalışanlarına elle tutulur bir iyileştirme sağlayacak bir girişim beklemekteyiz” şeklinde konuştu. 

MEMURA DARBE VURULMASIN

Zengin açıklamasında şu satırlara yer verdi; “Bütün rakamlar ortadayken memur ve emeklileri 2021 yılında %3+3 maaş zammına mahkûm etmek, salgın döneminin kahramanlarına vurulacak en büyük darbe olacaktır. Son bir yıl içinde resmi verilerle dahi gıda enflasyonunun %16,51 olduğu ülkemizde, yeniden değerleme oranı da %9,11 olarak belirlenmiş yani tüm vergi ve harçlara en az %9,11 oranında zam yapılacağı karara bağlanmıştır. Bu gerçeğe rağmen memur ve emekli maaşlarına yıllık kümülatif %6,1 zam yapmak adaletle de bağdaşmayan bir durum olacaktır. Devletin alacaklarına %9,11 zam yaparken maaşlara %6,1 artış öngörmesi kabul edilemez, hakkaniyetle de bağdaşmaz. Gerek Merkezi Yönetim Bütçesi gerekse diğer kanunlarla gelir dağılımını iyileştirmek, çalışanların yaşadığı sıkıntıyı gidermek TBMM’nin elindedir. ”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-