Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

”MEDENİ TOPLUMLAR KADINA DEĞER VERİR’

”MEDENİ TOPLUMLAR KADINA DEĞER VERİR’
08 Mart 2020 - 14:29

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Karadeniz Radyo Televizyon Ve Gazeteciler Derneği (Kaertegder) Yönetim Kurulu Adına Başkan Cihan Çakır Mesaj Yayınladı.

MESAJDA

“Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında analarımız önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Yeri geldiğinde cephede savaşmış, yeri geldiğinde cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır, Savaş ardından ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en ön saflarda yerlerini almıştır. Kadınların, hak ettiği yerde olduğu toplumlar aynı zamanda gelişmesini sağlamış, medeniyet değerlerinin gereğini yerine getirmiş ülkelerdir. Bir medeniyeti değerlendireceğimiz zaman, kadının yerine bakmak yeterli olacaktır. Dinimiz bu konuda kadına hak ettiği değeri en iyi şekilde vermiş, cenneti anaların ayakları altına koymuş, kadınları da Allah’ın erkeklere bir emaneti olarak takdim etmiştir. Böyle yüce bir dinin ve abdestsiz çocuğunu emzirmeyen anaların temelini attığı medeniyetin temsilcileri olarak bugün kadınların şiddet, taciz ve tecavüz olaylarıyla utancından kurtulmamız gerekmektedir. Bu konuda toplumun her kademesine ayrı ayrı görevler düşmektedir. Yönetim kademesinde bulunanlar, kadının hak ettiği değeri görmesi ve haklarının verilmesi için üzerine düşeni yapmalı, erkeklere düşen görev de bu hak arayışına destek olmaktır. Aslında, kadının kendi hakkını arama durumuna düşürülmesi ise üzerinde ayrıca düşünmemiz gereken bir konudur.

Bu vesileyle KARDEGDER yönetim kurulu olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kadınlarımızın sorunlarının çözüldüğü, toplumda hak ettiği değeri bulduğu bir gelecek diliyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-