Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MECLİSİN GÜNDEMİNDE HABERİMİZ VARDI

MECLİSİN GÜNDEMİNDE HABERİMİZ VARDI
07 Temmuz 2020 - 16:14

Ünye Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısına “Saadet Partisi ve Ünye Belediye Başkanı Tavlı’nın Gizli ve Tehlikeli Yakınlaşması” başlıklı haberimiz damga vurdu.

5 gündem maddesinin görüşülerek onaylandığı toplantının ardından Saadet Partisi adına söz alan Kerim Ateş, bugün gazetemizde çıkan haberle ilgili açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi meclis grubu adına konuşan Kerim Ateş, gazetemizdeki iddaları cevaplarken, Iyi Parti Meclis üyesi Murat Çıraklı’ya da sataşmadan geçemedi.

Toplantının büyük bölümünde İyi Parti meclis üyesi Murat Çıraklı ve Saadet Partisi grup sözcüsü Kerim Ateş arasında tartışma geçti.

Meclisteki tartışmaların önüne geçmek amacıyla Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı sık sık araya girerek tansiyonu düşürmeye çalıştı.

Kısa bir süre söz hakkı alan Saadet Partisi engelli üyesine ise, meclisteki konuşma sırasında canlı yayından toplantıyı izleyen vatandaşlardan tepkiler geldi. Saadet Partisi engelli üyesine vatandaşlardan “bu üye bizi temsil edemez, kendini düşünüyor” diye tepkiler gelirken, Saadet Partisi grup sözcüsü Kerim Ateş ise engelli üyenin konuşmalarına sahip çıkmayarak “bu konuşmalar Saadet Partisini bağlamaz” ifadelerini kullandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Meclis’te 5 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Takas Talebi

Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından meclise havale edilen Bayramca Mahallesi’nde mülkiyeti Ünye Belediyesi Tüzel kişiliğine ait imar planında Okul Alanı olarak tahsisli olan 2089 ada 5  nolu parselle Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Killik Mahallesi’nde bulunan metruk dere artığı olan 105 ada 38 nolu parselle takas talebi kabul edildi.

İŞKUR 15 Temmuz’a Taşınıyor

Kaledere Mahallesi 15 Temmuz Meydanı’nda bulunan Ünye Belediyesi’ne ait taşınmazlardan 3 adet dükkanın 10 yıllığına İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne tahsis talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Hastaneye Üst Geçit Yapılıyor!

Ünye Devlet Hastanesi önünde sıkça kazaların meydana gelmesi hatta ölümlü kazaların da yaşanması nedeniyle Ünyelilerin battı çıktı talebi çeşitli nedenlerden dolayı yerine getirilmezken Karayolları’nın üst geçit çalışması başlattığı ve Meclis’ten de plan değişikliği talebi gündem maddeleri arasında yer alırken bu talep de oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis gündeminde yer alan belediye tesislerinde ikinci 6 ay için ücret talebi ve Bayramca Mahallesi’nde Ordu İdare Mahkemesi kararının uygulanması talebi de görüşülerek kabul edildi.

Temmuz ayı meclisini ve tartışmaları izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz;

Mecliste tartışma çıkaran haberimizi okumak için asağidaki linki tıklayabilirsiniz;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-