Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Maydenim Gönülleri Ferahlattı

Maydenim Gönülleri Ferahlattı
09 Ocak 2020 - 23:26

Maydenim tekstil faaliyete geçirmiş oldu kot yıkama ünitesi ile ilgili kamuoyundaki endişeleri ortadan kaldırmak için, Çakır Medya olarak tesisleri gezdik. Doğa ve insan sağlığı açısından Maydenim tekstili yerinde inceledik. Gördük ki Maydenim tekstil çağın ötesinde, çevreye ve insan sağlığına duyarlı yatırımlar yapmış.

Çakır Medya olarak sizler için Maydenim tekstilse incelemelerde bulunduk ve yerinde aldığınız bilgileri sizlere aktarıyoruz.

Maydenim Tekstik A.Ş.’nin Çevre Mühendisi Aykut Kaya;

“Şuanda Tekstil’imiz Maydenim A.Ş.’nin atık su arıtma tesisindeyiz. Tesisimiz fiziksel, biyolojik ve kimyasal arıtmadan oluşmaktadır. Gelen atıksu önce arka taraftaki dengeleme havuzumuzda denenip oradan pompalar yardımıyla nötralizasyon ünitesine, oradan da biyolojik aritma ünitesine gelmektedir.

Biyolojik ünitesinde arıtıldıktan sonra bu havuza dökülmektedir. Buradanda kimyasal arıtma ünitesine geçmektedir. Daha sonra kimyasal çöktürme işlemi gerçekleşmekte ve son olarak atık suyumuz deşarja gönderilmektedir. Ben şuan size anlık olarak deşarj ettiğimiz sudan gösteriyorum. Gördüğünüz gibi içinde kimyasalı kalmamis, temizlenmiş duru bir sudur. Gördüğünüz gibi projemiz devam etmektedir. Kullandığımız suyun %70’in tekrar geri kazandırıp işletmeye kullandırmak istemekteyiz.

Yukarıda tesisimize ait bacaları görmektesiniz. Bu bacaların üzerinde sizin de göreceğiniz şekilde sulu yıkamalı sistem filtreler bulunmaktadır. Herhangi bir emisyon kaçağının önüne geçebilmek için bu sistem kurulmuştur. Bunların tamamının aktirite laboratuvarlar tarafından ölçümleri gerçekleştirildi. Ölçüm sonuçlarının Çevre Bakanlığının verdiği limitlerin çok çok altında olduğu tespit edildi ve kayıt altına alındı. Dolayısıyla bölge halkının bu konuda gönüllülerinin ferah olmasını rica ediyorum. İstedikleri zaman tesisimize gelebilirler. Kendilerine tesisimizi getirebiliriz, bacaları gösterebiliriz. Gönülleri ferah olsun “dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-