Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MALİ MÜŞAVİR OLMA YOLUNDA SON ADIM

MALİ MÜŞAVİR OLMA YOLUNDA SON ADIM
31 Mayıs 2019 - 15:30

STAJYER ADAYLARI SMMM DOSYALARINI TESLİM ETTİ

Mali Müşavir olma yolunda stajını başarıyla tamamlayan 5 stajyer TESMER Yönetim Kurulu’na staj dosyalarını teslim ettiler.

31.05.2019 tarihinde Oda Hizmet Binasında Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, TESMER Başkan Yardımcısı Tuğrul ODABAŞ, TESMER Yönetim Kurulu Sekreteri Mert YÜKSEL, TESMER Yönetim Kurulu Saymanı Ayşegül ÇEELENK ve TESMER Yönetim Kurulu Üyesi Uğur YAVUZ, katılımıyla üç yıllık stajını tamamlayan ve yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan stajyerler ile yeterlilik sınavları öncesinde bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunuldu.

Ordu SMMM Odasında stajyerlik süresini tamamlayan ve yeterlilik sınavlarına müracaat eden stajyer Aysun BULAT ELKİN, Hazal ÖZ KIZILKAYA, Tanzer LEVENT YILMAZ, Selma KESKİN ve Feride ÇAM’ın dosyaları incelendi. Dosyaların TESMER’e gönderilmesine karar verildi.

Oda ve TESMER Başkanı Bahadır BAŞ; ‘‘Meslek mensubu olma konusunda en zor aşamayı üç yıllık staj sürecini tamamladınız. Mali Müşavirlik mesleğine katılacak siz değerli arkadaşlarım çabaları ile çalışmaları ile gelecekte mesleğimize önemli katkılar sunacaksınız. Bizler; mesleğimize; hakkıyla çalışan, emek veren, mücadele eden arkadaşlarımızın katılmasını istiyoruz. Sizlere staj döneminiz içerisinde denizin üzerindeki bir damla misali katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Bu görüşmeleri biz yaklaşık beş yıldır uyguluyoruz. Her dönem bitirme sınavına giren arkadaşlarımızla bir araya gelerek staj dönemleriyle ilgili bizim yaptığımız noksanlıklarımızı, beğendikleri hususları soruyoruz. Staj döneminde sizlerden sonra devam edecek arkadaşlara yardımcı olabilmek için görüşlerinizi alıyoruz. Sizlerden her şeyden önce iyi bir insan, iyi bir birey olmanızı bekliyor ve en kısa sürede sınavları kazanıp Meslek Mensubu olarak sizleri aramızda görmek istiyoruz.’’ dedi.

Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, TESMER Başkan Yardımcısı Tuğrul ODABAŞ, TESMER Yönetim Kurulu Sekreteri Mert YÜKSEL, TESMER Yönetim Kurulu Saymanı Ayşegül ÇELENK, TESMER Yönetim Kurulu Üyesi Uğur YAVUZ bitirme sınavlarına girecek olan stajyerlere çeşitli sorular sorarak mesleki bilgilerini değerlendirdiler. Kurul Üyeleri stajyerlere girecekleri sınavlarda başarılar dilediler.

Staj sürecini değerlendiren stajyerler görüşlerini açıkladılar.

Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına girenStajyer Aysun BULAT ELKİN; “Eşimin işleri nedeniyle İstanbul’dan Ordu’ya gelmek zorunda kaldık. Ordu Odası’nın yapmış olduğu etkinlikler, zorunlu stajyerlik eğitimlerine katılmaya çalıştım. Burası sayesinde çok şey öğrendim, eğitimlere gelen hocaların, belki de hiçbir zaman bir araya gelip hayatımda yollarımın kesişmeyeceği insanlarla bir araya geldik. Onların vizyonları, bakış açıları, mesleğe bakış açıları benim kendi dar dünyamda bir açılım oluşturdu. Teknoloji gelişiyor, mevzuat değişiyor. Bu noktada sizlere çok teşekkür ederim. İstanbul’dan gelirken zorlandık ama şuan iyi ki de gelmişiz, iyi ki de siz bizim başkanımız olmuşsunuz. Bu eğitimleri bizlere bire bir katılma fırsatı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.’’dedi

Stajyerlik süresini tamamlayarak SMMM yeterlilik sınavına girenStajyer Hazal ÖZ KIZILKAYA; ‘‘Staj dönemim boyunca odayla ilgili hiçbir problem yaşamadım. Yapılan bütün etkinlik ve eğitimlere elimden geldiği kadar katılmaya çalıştım. Staj süresi içerisinde çok çok fazla bilgi öğrendim. Staj süreci içerisinde yanımızda olan başta Oda Başkanımız Bahadır BAŞ ve kurul üyelerine çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-