Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MAHALLELİ GSM VERİCİLERİNDEN TEDİRGİN

MAHALLELİ GSM VERİCİLERİNDEN TEDİRGİN
09 Mart 2020 - 0:38

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=hvtWfZ7Etqg&feature=youtu.be

Ünye’nin Fevzi Çakmak Mahallesi Pazar Caddesi’nde bir binanın çatısında bulunan GSM operatör alıcısı mahallede bulunan vatandaşları tedirgin ediyor.

Mahallelerinde bu şekilde alıcının olmasından rahatsız olan mahalleli, alıcının sağlık sorunları yaratabileceğini ve gelecek nesillere bunu yapmamak gerektiğini belirterek alıcının mahalleden kaldırılması için gereken her şeyi yapacaklarını ifade ettiler.

Mahallede bulunan binanın çatı katında bulunan alıcının insanlar için sakıncalı olduğunu belirten Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinden Yaşar Yıldız, “Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan vatandaşımızın evinde GSM cep telefonlarının alıcısı bulunmaktadır. Bu alıcıların normalde çatı katında veya mesken güzergahlarında bulunması araştırmalarımıza göre sakıncalıdır. Bu alıcı insanların sağlığı açısından radyasyon yaydığını ve bilhassa yaşlılar ve çocuklar için bu cihazlar sakıncalı olduğunu öğrendik. Bu alıcının buradan kaldırılması için Ordu Valiliğine, Ünye Kaymakamlığına, Ordu Büyükşehir Belediyesine, Ünye Belediyesine ve Ünye Kent Belediyesine, Fevzi Çakmak Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz imza kampanyasıyla birlikte dilekçe vereceğiz ve bu alıcının buradan kaldırılmasını talep edeceğiz. Mahalledeki insanlar bu alıcıdan dolayı tedirgin durumda. Bu gibi alıcılar hep Ünye’nin tenha, geri kalmış mahallelerinde yapılıyor. Ünye’nin Atatürk Mahallesine, Burunucu’na, Çömlekçi Mahallesi’ne bu alıcılar koyulmuyor ancak neden biraz daha geri kalmış mahallelere bu alıcıları koyuyorlar. Nedeni bu insanların duyarsız olmasındandır. Şuanda buradaki insanlara alıcıdan bahsetsem çoğu kişinin haberi bile yoktur. Suriyeliler burada, göçmenler burada, alıcılar burada ve burası tam bir mekruh mahalle olmuş durumda. Ben bu mahallenin yıldız bir mahalle olması için çalışmalara şimdiden başladım. Bu alıcının buradan bir an önce kaldırılmasını yetkililerimizden talep ediyorum.” dedi.

Mahallede bulunan alıcının ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini ve gelecek nesilleri korumak adına alıcının kaldırılması gerektiğini belirten Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinden Metin Gülay, “Mahallemizdeki bir binada bulunan alıcının ileride ciddi sağlık problemleri çıkarabileceğini düşünüyor ve bunu dile getirmeye çalışıyoruz. Gelecek nesiller için çok sakıncalı bir durum oluşabilir. Bu alıcının radyasyon yaydığına inanıyoruz ve mahallemizden kaldırılmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ünye Belediye Başkanımızın ve Kaymakamımızın bu konulara çok duyarlı olduğunu ve bize yardımcı olacaklarını biliyoruz. O alıcıyı oraya taktıranlar o binada durmuyorlar, çoğu zaman köyde yaşıyorlar. Bu gibi aletleri insanları ne yapacağını bilmediği yerlere koyuyorlar. Halkın sağlığını hiçe sayıyorlar. Şimdi olmasa da 15-20 sene sonra bundan doğacak sıkıntılar olacaktır. Biz bunu Çernobil’den biliyoruz. Karadeniz’de kanser vakası nedir bilmiyorduk. Ancak şuanda yüzlerce Karadenizli kanserle mücadele ediyor. Gelecek nesillere bunu yapmayalım.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-