Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

LİMAN PROJESİ KAMUOYUNDA MEMNUNLUK YARATTI

LİMAN PROJESİ KAMUOYUNDA MEMNUNLUK YARATTI
31 Aralık 2015 - 0:20

VİDEO HABER

DDD

Kamuoyunun merakla beklediği ve sır gibi saklanan Ünye konteyner limanı görüntüleri ,bölgede heyecan yaratırken ,Ünye Net Haber olarak paylaştığımız görüntülerden sonra kamuoyunun heyecan arttı.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un açıklamış olduğu 5 Mega Projeden biri olan Ünye Limanı hakkında Ünye Fen Adamları Derneği Başkanı Musa Kıranlı, gazetemize açıklamada bulundu.

Çok güzel haberlere imza atan Çakır Medyayı bir ilki daha başardığı için kutluyorum

Kamuoyundan sır gibi saklanan Ünye Limanı Projesini ilk defa Ünye Net Haber olarak kamuoyu ile paylaşmamız hususunda da Musa Kıranlı şunları söyledi; “Her zaman ifade ettiğimiz gibi basın bir ülkede, ilçede çok önemlidir. Biz ve toplum böyle haberleri basından duyuyoruz. Bu gayretli çalışmanızdan dolayı sizlerin nezdinde tüm basın mensuplarını tebrik ediyorum. Biz sizlerin sayesinde her yerden bilgi alıyoruz. Bunlarda bize ışık tutuyor. Tekrar sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Musa Kıranlı Ünye Limanı hakkında şunları söyledi; “Limanlar şehirlerin göz bebeğidir. Limanlar bir şehir için son derece büyük bir şanstır. Ünye Limanı Projesi tüm Ünye kamuoyunun bildiği gibi Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’un açıklamış olduğu mega projeler arasında yer almaktadır.111

Yine Ünye Limanı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’ın ifade ettiği gibi sadece Ünye’nin değil Karadeniz’in en büyük limanıdır.

Baktığımızda Fatsa’da, Ordu’da ve Ünye’de liman bulunmaktadır. Bunların en büyüğü ve doğal korunaklı olanı kapasite artırımına gidilmesi bakımından Ünye Limanı potansiyel bir limandır. Dolayısıyla 20 ila 30 km aralığında bir şehirde üç tane limanın olmasından yana dediğimiz gibi doğal korunaklı, büyümeye açık olan Ünye Limanı’nın kapasitesini artırarak bölgede Samsun ve Trabzon’dan sonra Karadeniz’in en büyük limanı olma özelliğini taşıması yatırımların daha kolay yapılmasını göz önüne getirecektir.

Dolayısıyla Ünye Limanı Ünye’nin değil aynı zamanda Ordu’nun limanıdır. Bu nedenle buradan Ünyeli olarak hem Ankara merkezde çok yetkin konumda olan Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’u ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a bu liman konusunda Ünyeli olarak sahip çıkmak, duyarlı olmak ve hizmetleri talep etmeliyiz. Ben bu Ünye Limanı hususunda hem Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş’un hem de Sayın Enver Yılmaz’ın gereğini yapacaklarına inanıyorum”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-