Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kuran Kursu Öğreticilerine 3 Gün Seminer Verildi

Kuran Kursu Öğreticilerine 3 Gün Seminer Verildi
27 Kasım 2019 - 0:47

Milli Eğitim Bakanlığınca 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk defa uygulamaya konulan, ilk ve orta öğretimde Kasım ve Nisan aylarında ara tatil uygulaması başlatılması münasebetiyle İlçe Müftülüğünce Kasım ayı ara tatilinde 4-6 yaş ve ihtiyaç odaklı kuran kursları öğreticilerine ayrı ayrı olmak üzere 3 günlük seminer verildi.

18 Kasım 2019 Pazartesi günü başlayan seminerin açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Sayın Ali Işık yaparak; Üç gün sürecek seminerin hayırlara vesile olmasını diledi.

İlk gün ‘’2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Uygulama Esaslarını’’ içeren seminer İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Sebahattin Oğurlu tarafından, ‘’Etkili İletişim Yöntemleri’’ ile ‘’Öğrencilerle ve Öğreticilerle İletişim’’ Sunumu ise Pdr Öğretmeni Fatih Kahraman ve Anaokulu Öğretmeni Şemsinur Aydemir tarafından verildi.

19 Kasım 2019 Salı günü ise ‘’2019-2020 İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları Öğretim Programları ve Sınıf Yönetimi’’ konulu seminer ise Ordu İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım Altuner tarafından verildi.

20 Kasım 2019 Çarşamba günü ise ‘’Temel Afet ve Acil Durum Bilinci Eğitimi’’ semineri Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Muammer Coşkan tarafından, ‘’Tecrübe Paylaşımları’’ ise kur’an kursu öğreticileri Dilek Köseoğlu, Zübeyde Yıldız, Hatice Şahin ve Banu Yıldız tarafından, ‘’Erken Çocuklukta Dini Gelişim’’ İlçe Müftülük Vaizi Nihal Öner tarafından, ‘’Erken Çocuklukta Mahremiyet Eğitimi’’ İlçe Müftülük Vaizi Aynur Bilgiç tarafından, ‘’Çocukla İletişim’’ semineri ise Ümraniye Müftülüğü Kur’an Kursu Öğreticisi Pınar Ramazanoğlu tarafından verildi.

Seminerin son gününde İlçe Müftüsü Sayın Ali Işık katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-