Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KÜLTÜREL KAVŞAK MODELİ MANTIĞI İLE YAPILMALIDIR

KÜLTÜREL KAVŞAK MODELİ MANTIĞI İLE YAPILMALIDIR
30 Kasım 2020 - 14:15

Ünye Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Adnan Sobi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Ordu Büyükşehir Belediyemizin Sanayi Sitesi Kavşak düzenlemesi hayati öneme sahip bir hizmettir.” Belirterek sözlerini şu şekilde devam ettirdi;

“Ünye’mize yapılacak olan tüm yatırım ve hizmetlerin inşasında, şehrimizin Turizm Kimliği göz önünde bulundurularak yapılması gerekmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyemizin Sanayi Sitesi Kavşak düzenlemesi hayati öneme sahip bir hizmettir. İkinci bir kavşak düzenlemesi için de Hanboğazı Kavşağı’na acil ihtiyaç vardır.

Sadece ilçemizde değil bölgemizdeki manevi değerlerin en başında gelen Yunus Emre İstirahat gâhı İlimiz ve ilçemiz için önem arz etmektedir. Bu manevi değerimizi öne çıkarmak ve hak ettiği değeri vermek adına, Hanboğazı Kavşağı düzenlemesini yapacak olan Ordu Büyükşehir Belediyemizin, kentimizin en önemli arteri olan bu kavşağı ÜNTİD olarak önerimiz olan Kültürel Kavşak modeli ile yapılmasını talep ediyoruz.

Hanboğazı Kavşağı, sadece şehir merkezine giriş değil, Tarihi İpek Yolunun Ünye’mizden dünyaya açıldığı kapısı mantığıyla bakılarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Kavşağın orta noktasına üç boyutlu Ünye Kalemiz, İpek Yolunu temsilen Kervan görseli ve Yunus Emre Parkında bulunan Yunus Emre Görselinin yönü türbe tarafını gösterecek şekilde yerleştirilerek, tarihi, turistik ve manevi değeri olan Kültürel Kavşak haline getirerek, önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olacaktır. Üç boyutlu görsellerin yapımında derneğimiz her türlü katkıyı sunacaktır. Aynı zamanda Hanboğazı’ndan Yunus Emre Tepesi yol ayrımına kadar olan yol boyunca Yunus Emre’nin veciz sözlerinin olduğu nostaljik yazı tabletleri ile desteklenmesi yolumuzun da kimlik kazanmasına katkı sunacaktır. İlimizin birçok kavşağında bulunan ve hiçbir anlam ifade etmeyen Led ışıklandırmalar da kaldırılarak görsel kirlilik ortadan kaldırılmış olacaktır. Benzer uygulamaları diğer ışıklı kavşaklarda yaparak şehrin kimliğine uygun olan; Fındık, Bal, Kibele, Şelale, Balık görselleri ile ciddi bir artı değer kazandırılmış olacaktır.

Ayrıca, Ünye’mizin batı yakası Çevre yolu sarmal Kavşağın ÜNTİD olarak önerimiz olan Kültürel ve Yönlendirici projemizin hayata geçirilmesi kent turizmi açısından hayati önem taşımaktadır.

Bu konuda ÜNTİD olarak her zaman Ordu Büyükşehir Belediyemizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-