Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KONUM VE YETKİSİNİ KÖTÜYE KULLANMIŞTIR

KONUM VE YETKİSİNİ KÖTÜYE KULLANMIŞTIR
12 Şubat 2021 - 1:16

Ünye’de hatalı yere park eden savcının aracın camına not yazan kişinin göz altına alınmasını değerlendiren Ordu Baro Başkanı Haluk Murat Poyraz, “Sayın yargı mensubu, yakalama ve gözaltı şartları olmamasına rağmen, üstelik şikayete bağlı bir suçta konum ve yetkisini kötüye kullanmıştır.” dedi

HUKUK DEVLETİNDE BUNLAR OLMAZ

Ordu Baro Başkanı Poyraz’ın değerlendirmeleri şu şekilde: “Hukuk Devleti, hukukun üstünlüğüne dayalı devlet demektir. Bu düzende sadece fertlerin değil, kamusal gücü elinde bulunduranların yani devletin de hukuk düzenine uyması, uydurulması durumu söz konusudur. Son zamanlarda, hukuk kurallarının keyfi olarak uygulandığı, kişiye ve statüye göre hareket edildiği, yetki sahiplerinin yetkilerini kötüye kullandığı yönünde sosyal medya ve kamuoyunda sıklıkla paylaşım yapılmaktadır.”

YAKAMA VE GÖZALTI ŞARTLARI BULUNMUYOR

Ünye ilçemizde bir vatandaşın yanlış yere park eden aracın sileceğine koyduğu uyarı notu nedeniyle keyfi olarak gözaltına alındığı bunun ise yoğun bir şekilde eleştirildiği görülmüştür. Bu eleştiriler nedeniyle ilgili yargı mensubu hakkında Hakimler Savcılar Kurulu (HSYK) nezdinde soruşturma açılmıştır. Sayın yargı mensubu, yakalama ve gözaltı şartları olmamasına rağmen, üstelik şikayete bağlı bir suçta konum ve yetkisini kötüye kullanmıştır. 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-