Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kontrol Görevlisi Kursu Tamamlandı

Kontrol Görevlisi Kursu Tamamlandı
25 Nisan 2019 - 0:01

T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığı Ordu İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen Kontrol Görevlisi Kursu tamamlandı.Kurs bitimi Ordu İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;

Bakanlığımızca, ilimizde 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Kontrol Görevlisi Kursu düzenlenmiştir. Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen kursa İl ve İlçe Müdürlüklerimizden Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Balıkçılık Teknolojileri Mühendisi ve Veteriner Hekim olmak üzere toplam 55 teknik personel katılmıştır.

Kontrol Görevlisi Kursunda Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz personelince, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu, ilgili yönetmelikler, prosedürler, ihracat uygulamaları, temel HACCP prensipleri ve tetkiki, gıda güvenliği bilgi sistemi ve diğer ilgili mevzuat düzenlemeleri anlatılmış, uygulamalı olarak gıda üretim ve satış işyerlerinde denetim ve numune alımı gerçekleştirilmiş, devamında numunelerin Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi üzerinden yetkili laboratuvarlara gönderilmesi gösterilmiştir. Kurs sonunda katılımcılara Kontrol Görevlisi Kursu Katılım Belgesi verilmiştir. Ayrıca kursa katılan ve katılım belgesi verilen personel için kontrol görevlisi kimlik kartı düzenlenecektir.

Mevzuat kapsamında; kontrol görevlilerimiz Bakanlık adına 5996 sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda resmî kontrolleri yapmaya ve Kanunda öngörülen idarî yaptırımları uygulamaya yetkili olacaklardır.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-