Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KÖKLÜK MUHTARI HASBİ SOM, KARANTİNA HAKKINDA A52TV’YE KONUŞTU.

KÖKLÜK MUHTARI HASBİ SOM, KARANTİNA HAKKINDA A52TV’YE KONUŞTU.
01 Mart 2021 - 23:47

Çaybaşı’nın Köklük mahallesinde görülen virüs nedeni ile karantina süreci başlatıldı.

Karantina ile ilgili A52TV’ye önemli açıklamalarda bulunan mahalle muhtarı Hasbi Som,” Kaymakamımız ve ilçe jandarma komutanımız ile halkımızın her dakika yanındayız. Umarım memleketimiz virüsten tez zamanda kurtulur. Amacımız maskesiz mesafesiz bir hayat. Bu süreci hep birlikte atlatacağız inşallah ”dedi.

Konuşmasına şöyle devam eden Muhtar Som”Köklük Mahallesinin bir kısmı karantinaya alındı. Türkiye genelinde covid-19 virüsü var. 21 Şubat günü bazı çocuklarımızın rahatsızlandı. Test yapıldı 10 tane öğrencimiz ve 12 aile toplam 32 kişi de pozitif çıktı..

10 tane çocuğumuz 20 gün önce Çaybaşı pansiyonuna eğitim için hocaları ile birlikte götürüldü. Vakaların oluşumunun buradan kaynaklı olduğu anlaşıldı.

Köklük mahallemizin gazi mevkisi 40 hane. 6 tane hanede pozitif vaka var. 24 Şubat Çarşamba günü de karantinaya alındılar. Sadece 1 mevkimiz karantinaya alındı. Diğer 4 hanemiz daha var onlar da kısmen karantinada. Onun dışında olumsuz bir durum, ciddi denilecek bir hastanelik vakamız yok.Sadece bir vatandaşımız ağır rahatsız”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-