Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kız Meslek Lisesi’nden Kan Bağış Rekoru

Kız Meslek Lisesi’nden Kan Bağış Rekoru
31 Aralık 2015 - 12:00

a

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Akyol, kan bağışında farkındalığı arttırmak, öğrenci ve velilerini bilgilendirmek amacıyla okullarında yürüttükleri kan bağış kampanyasının 3.sünü düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl düzenledikleri kan bağışı kampanyasının Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı arasında imzalanan “Geleceğin Kan Bağışçıları Kazanım AB Projesi” kapsamında ülke genelinde yürütülen kan bağışı kampanyasına dahil olduklarını belirten Akyol, “İlk 2 yıl okumuzdaki sosyal kulüplerimizin toplum hizmeti kapsamında kan bağış kampanyalarını düzenledik. Burada öğrenci ve velilerimize kan bağışı konusunda bir farkındalık yaratmak amaçlamıştık. Bu yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Kızılay’ı arasında imzalanan projeye Ordu ilindeki dört pilot okuldan biri olarak seçildik. Bu kapsamda da kan bağışı kampanyasını düzenledik. Öğrencilere, velilere ve vatandaşlara farkındalık oluşturmak için bunu yapıyoruz” dedi.

2013 yılında 86, 2014 yılında 146 ünite kan bağışı aldıklarını, bu yıl ise sayıyı 278’e çıkardıklarını belirten Akyol, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı arasında imzalanan “Geleceğin Kan Bağışçıları Kazanım AB Projesi” kapsamında ülke genelinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan okullar arasında Türkiye birinciliği elde etti. Kampanyaya çok güzel katılım gerçekleşti. Biz bu konuda duyarlı olan arkadaş ve velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-