Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KİTAP OKUMA EYLEMİ 100. GÜNÜ GERİDE BIRAKTI

KİTAP OKUMA EYLEMİ 100. GÜNÜ GERİDE BIRAKTI
07 Ocak 2021 - 22:59

FATSA İÇİN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ 100. GÜNÜ GERİDE BIRAKTI

 Ordu’nun Fatsa ilçesinde yürütülen siyanürlü altın arama çalışmalarına son vermek adına başlatılan “Sessiz Çığlık Kitap Okuma Eylemi” 100. gününü geride bıraktı. İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı, etkinliğe destek verdi.

 Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam eden maden arama çalışmalarına farklı eylemler ve etkinliklerle karşı çıkılıyor. Ordu’da yürütülen ve 100. gününü geride bırakan “Sessiz Çığlık Kitap Okuma Etkinliği”, bu protestolar arasında farklı bir yer tutuyor.  Siyanürlü aramaların başladığı öğrenildiğinden beri devam eden etkinliğin 100. gününde Ordulu vatandaşlar bir araya geldi. Etkinliğe İYİ Parti Ordu İl Teşkilatı adına İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, yönetim kurulu üyeleri, Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici ve Ordu İl Gençlik Kolları katıldı. Etkinlikte doğa katliamına dikkat çekmek amacıyla 10 dakika boyunca kitap okundu.

“GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK”

Etkinlikle ilgili İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk bir açıklama yaptı. Ordulu vatandaşların yeşile ve temiz doğaya aşık insanlar olduğunu hatırlatarak, başka bölgede yaşamayacaklarına değinen Başkan Şentürk, “Fatsa ilçemizde yürütülen siyanürlü altın arama çalışmaları Ordu’yu ve Karadeniz’i zehirlemeye devam ediyor. O çevrede yaşan vatandaşlarımız içme suyunda dahi sorun yaşar halde. Bu gidişle 2 – 3 sene içerisinde bölgede yaşam tamamıyla bitecek. İşte bu noktada bu durumun önüne geçmek adına yarınlarımıza yeşil bir Ordu, yeşil bir Karadeniz, yaşanabilir bir ülke bırakmak adına Ordu olarak kitap okuma etkinliğimizde bir araya geldik. Destek veren, Ordu’ya sahip çıkan herkese teşekkür ederim. Bu kapsamda hatırlatmak istediğim bir şey var. Gidecek başka yerimiz yok! Doğaya, yeşile, temiz havaya, hırçın Karadeniz’e aşık bizlerin başka bir evi, yurdu yok. Evimize sahip çıkmak için siyanürle altın çıkarılmasına dur dememiz şart. Ordu alan olarak küçük bir il. Bu aramaları kaldıramaz. Yöneticiler vatandaşın sesini duymalı” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-