Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KIŞ’IN ADI BİLE ÜNYE HALK PAZARINI ETKİLEDİ

KIŞ’IN ADI BİLE ÜNYE HALK PAZARINI ETKİLEDİ
07 Ocak 2021 - 1:14

Her çarşamba günü kurulan halk pazarında bu hafta patates ve soğan fiyatlarında düşüş yaşandı.

Havaların iyi gitmesine rağmen Kış mevsiminin adı bile fiyatların artmasına yettiğinin belirten pazar esnafları, vatandaşların pek fazla alım gücü olmadığını da belirttiler.

Pazar esnafları ile gerçekleştirdiğimiz röportajda şunları ifade ettiler:

Soğan ve Patates Satıcısı Nuri Kızaklı yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Satışlarımız normal gidiyor. Askeri ücretin artması fiyatlarda bir değişiklik yaratmadı. Bu hafta soğan ve patates fiyatları çok uygundur. Fiyatları 2-2,5 TL’dir.” Dedi.

Sebze Satıcısı Mehmet Demir yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Yoğunluk var ama satışlarda pek bir hareketlilik yok. Askeri ücret arttı ama piyasaya henüz yansımadı. Vatandaşlarımız alacağı sebze veya meyveyi iki kilo alacağına bir kilo alarak haftayı geçiştiriyor. Biber ve patlıcan 7 TL, karnabahar ve marul 5 TL, pırasa 4 TL ve portakal 5 TL’dir.” Dedi.  

Sebze Satıcısı Yeter Kabak yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bu hafta satışlar seyrek, sebzelerimizin fiyatları bu hafta biraz yüksektir. Vatandaşlarımız bütçesinin yettiği sebzeleri alıyor. Pırasalarımız falan hepsi 3 TL’dir. Milletimiz boşuna ağlamasın her şeyimiz var.” dedi.

Balık Satıcısı Hakan Kuyumcu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bu hafta işlerimiz oldukça durgun, hamsi bu hafta çok inceydi o yüzden tezgahlara getirmedik. Mezgitlerimizin fiyatları kalitesine ve boyuna göre değişiyor. Her bütçeye göre fiyatlarımız var. Fiyatlar 5, 7,5, 10, 15 TL’ye var.” dedi.

Meyve Satıcısı Uğur Gökmen yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bu hafta Pazar yoğun ama kuru kalabalık, vatandaşlarımız alışveriş yapmıyor fiyatlara bakıp evlerine geri gidiyorlar. Fiyatlar mevsimden dolayı yüksek askeri ücretle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Askeri ücretin büyük oranda artması lazım ki vatandaşlar istediği gibi alışveriş yapsın. Fiyatlar, muz 10, portakallarda indirim var 3 kilosu 10, elma 5, mandalina 3 kilo 10 TL’dir. Sebzelerimiz Antalya’dan geldiği için fiyatları yüksek, biber 7,5, domates ve salata 5 TL’dir. Yeşilliklerin bu hafta fiyatları yüksek değil.” Dedi.   

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-