Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?
17 Şubat 2021 - 0:40

HABERİN VİDEOSU İÇİN FOTOĞRAFIN ÜSTÜNE TIKLAYIN

Cilt kuruluğu nem seviyesinin düştüğü kış aylarında sıklıkla görülüyor. Kuruluk nedeniyle oluşan kaşıntı ciltte tahriş oluşabiliyor.

Son günlerde etkisini tam anlamıyla hissettirmeye başlayan soğuk havalar nedeniyle birçok insanda cilt sorunları ortaya çıkmaya başladı.

Yaşanan sorunlar hakkında bilgi veren Güneş Beauty Center İşletme Sahibi Saliha Güneş cilt sorunları olanlar için tavsiyelerde bulundu.

Kış aylarında özellikle cilt kuruluğuyla karşılaşıldığını belirten Güneş Beauty Center İşletme Sahibi Saliha Güneş;

“15 Yıldır İstanbul’da yaşıyordum ve 5 aydır da bu güzellik merkezinde çalıştırıyorum. Cildimi tanıyorum ve ona göre ürün kullanıyorum diye bir algı var. Genel olarak baktığımız da kimse cildini tanımıyor. Bu konuda işi uzmanına bırakmak gerekiyor. Ciltlerine kullanacakları ürünün bir uzmana danışarak kullanmalarını tavsiye ederim.

CİLT BAKIMI VE MAKYAJ ÇOK FARKLI İKİ SEKTÖRDÜR

Yanlış ürün kişinin cildine daha fazla akne çıkmasına neden olabilir. Her kadın kendine dikkat ederse ve kendini severse zaten güzeldir ve güzelliğine güzellik katmış olur. Cildi tanıyarak daha genç hale getirebilir. Makyajı abartarak yanlış tercihler yapılarak daha da fazla olgun göstermelerine neden olur ve cildin daha çok yaşlanmasına sebep verilmiş olur. Cilt bakımı ve makyaj çok farklı iki sektördür. Bu ikisini de ayırt etmek gerekiyor.

CİLDİMİZİ TANIYARAK KIRIŞIKLIKLARI GERİYE ATABİLİRİZ

Çok fazla mimik kullanmaktan, gülmekten ince kırışıklıklar gözlemlenebiliyor. Bunun meydana gelmemesi için il başta çok fazla mimik yapmamak gerekiyor. Vücudun ve yüzün vikolejene ihtiyacı vardır. Düzenli vikolejen kullanıyorsak daha fazla gerilemeye başlıyor tabi yaşında etkisi var.

Cilt 30-35 yaşlardan sonra cilt elastikiyet kaybını yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Doğru ürünler kullanmazsak ve düzenli bakımlar yapmazsak daha çabuk ilerler. 30’lu yaşlara geldiğimizde cildimizi tanıyarak kırışıklıkları geriye atabiliriz. Vücudumuzun sıvı kolojene ihtiyacı vardır. Kolojenli ürünler kullanarak bunu desteklersek kırışıklıkları geciktirmiş oluruz. Yoksa bunun önüne geçemeyiz. Kaz ayakları, kırışıklıklar mutlaka olacaktır ancak düzenli bakımlarla, iyi uzmanlarla bunu geciktirebiliriz.

Güzellik merkezimizde son dönemlerde konforlu olan buz lazer epilasyonu, cilt bakımı, kışın vazgeçilmezi olan dermapen, leke tedavileri, doğum ve kilo sonrasında oluşan çatlak tedavileri ediliyor. Aynı zamanda dövme silme işlemimiz de mevcut. Kalıcı makyaj yapımı, bölgesel zayıflama işlemlerimiz de mevcuttur.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-