Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KIRANLI’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

KIRANLI’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
28 Ekim 2019 - 12:24

Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkarak, barış içinde, eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik, planlama-sanayileşme-kalkınmayı esas alan bir Türkiye dilek ve temennilerimizle, Ordu, Fatsa, Ünye ve diğer ilçelerde yaşayan, hizmet veren tüm tekniker meslektaşlarımıza ve tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz…

Ne mutlu bizlere ki bugünde Ulusumuz için çok büyük bir bayram, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. 

Evet;  Bugün de Ulusumuz için çok büyük bir bayram, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Bugün, bağımsız ve özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız ve Cumhuriyetin kurulduğu, Atatürk’ün ifadesi ile “ En Büyük Bayram” günüdür.

Her zaman olduğundan daha çok birlik ve beraberlik içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının daha fazla katılım ve coşkuyla kutlayarak, Cumhuriyetin ilelebet yaşayıp yaşatılacağının, cumhuriyet kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkıldığını gösterme günüdür.

İlimiz ve İlçemiz, bu duyguları yediden yetmişe birlik ve beraberlik bütünlük içinde en iyi yaşayan şehirlerden biri olup İlelebet süreceğine de gönülden inanıyor, bu anlamlı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

ATATÜRK’ün “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir.  Bu değerli mirası geleceğe taşıyacak ve Cumhuriyet kazanımlarına ve değerlerine sahip çıkacağımızdan, 96 yıl önce açılan çağdaşlık yolunda emin adımlarla ilerleyip ilelebet bekçiliğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız. Çünkü O Cumhuriyet sayesindedir ki bayrağımız dalgalanıyor, minarelerden ezan eksik olmuyor ve hepimiz bu cumhuriyet sayesinde hürriyet havasını teneffüs edebiliyoruz. Yaşasın Cumhuriyet…

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilciliği

İl Başkanı Musa KIRANLI

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-