Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kilosu 20 bin lira

Kilosu 20 bin lira
22 Kasım 2019 - 0:07
ORTAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser, kentte kadınlar tarafından üretilen ve kilosu 20 bin liraya satılan arı sütlerinin satışına Altınordu ilçesinde başladıklarını belirterek, “ORTAR A.Ş markası ile satışına başladığımız arı sütlerinim ülke genelinde de satışının yapılması için çalışma yürütüyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ‘Önder Kadın Çiftçiler Yetiştirmeye Yönelik Arı Sütü Eğitimi Projesi’ kapsamında üretilen arı sütleri Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi (ORTAR) A.Ş. tarafından Altınordu ilçesinde kurulan büfeler aracılığı ile satışa sunuldu.

Arı sütünün satışına Altınordu ilçesinde kurulan 2 ayrı satış reyonunda başladığını kaydeden ORTAR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser, “Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü projenin meyvelerini toplamaya başladık. Bu kapsamda üretilen arı ürünleri ilk etapta Altınordu ilçesinde kurulan reyonlarda satışına başladık. ORTAR A.Ş markası ile satışına başladığımız bu sütlerin ülke genelinde de satışının yapılması için çalışma yürütüyoruz. İnşallah kısa süre içinde bu çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-