Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kent Konseyinden, Belde Evlere Stop

Kent Konseyinden, Belde Evlere Stop
02 Ekim 2019 - 0:48

Ordu Kent Konseyi, Belde Evler inşaatının durdurulmasına destek olmak için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.  

Dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz zamanında Belde Otel arazisi tepkilere rağmen özel proje alanı olarak ilan edilerek çok katlı yapılaşmaya açılmıştı. Alanda yapılaşma devam ederken çeşitli sivil toplum kuruluşları projeye olan tepkilerle birlikte imza kampanyası da düzenledi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise tepkileri dikkate alarak hazırlattığı rapor doğrultusunda Belde Evler de dahil olmak üzere bütün özel projeleri rant oluşturma amaçlı olduğu ve imar kirliliğine neden olduğu için iptal etti.

İmza kampanyası tamamlandı

Belde Evlerin bulunduğu Kiraz Limanı Mahallesi sakinleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin aldığı karara destek olmak için ‘Belde Evler İmar Katliamını Engellemek İçin İmza Kampanyası’ adı altında imza kampanyası başlattı. Mahalleliler 6 gün boyunca Fidangör, Tahıl Pazarı ve Şadırvan önünde stant kurarak imza topladı. Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, konsey üyeleriyle birlikte tarihi Şadırvan önündeki imza kampanyasını son gün ziyaret ederek destek oldu. Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın ve Kent Konseyi üyeleri tek tem imza atarak kampanyaya destek oldu.

Doğru bir karar destekliyoruz 

Bir açıklama yapan Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Belde Evler inşaatının durdurulmasının tarihi bir karar olduğunu belirterek, “Bu Ordu adına, Ordu’nun geleceği adına alınmış gerçekten doğru bir karardır. Gelecekte olaya bakanlar da bunu böyle tanımlayacaklardır. Biz de bu kampanyaya destek olduk, olacağız. Ancak bir doğru yaparken başka bir yanlışa yol vermemek gerekir diye düşünüyoruz. Burada yüklenici bir firma var. Bu karar hayata geçirilirken onun da zarara uğramasına imkan verilmemelidir. Böylece arkada kırık dökük bırakılmamış olur” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-