Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAMIN TESTİ POZİTİF Mİ ?

KAYMAKAMIN TESTİ POZİTİF Mİ ?
18 Ağustos 2020 - 0:24

HALK KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA BEKLİYOR

Ünye belediyesine gelen müfettişte COVİD-19 çıkmasının ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya ,Ünye Kaymakamı’na ve Belediye personeline test yapıldığını gazetemizde haber yapmıştık.

Haberimizin hemen ardından Ünye Belediyesinden ,

“Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı’nın 15.08.2020 tarihli Covid-19 testi ile klinik tarama çalışmaları negatif sonuçlanmıştır.

Belediyemiz bünyesindeki personellerimizin gerekli takip ve izolasyon süreci Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda devam etmektedir.”açıklaması yapılarak kamuoyu aydınlatıldı.

KAYMAKAM COVİD-19’A MI YAKALANDI?

Fakat nedense Ünye Kaymakamlığından olumlu veya olumsuz COVİD-19 ile ilgili açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Ünye Kaymakam’ın COVİD-19 testi yaptırmasına rağmen herhangi bir açıklama yapılmaması beraberinde olumsuz hava esmesine neden oldu.

Gazetemizi arayan bir çok kişi Kaymakamın testinin pozitif çıktığını , ortalıklarda görünmediğini evinde karantina olduğunu ve bu denenle sessizliğini koruduğunu ve iddia ettiler.

KAYMAKAMIN SESSİZLİĞİNE TEPKİLER GELDİ

Kamuoyunun hassas olduğu bu hayati konuda vatandaşlar, ”bir an önce Kaymakamlık’tan açıklama yapılması ve kamuoyunda ki bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiğini ”söylediler.

COVİD-19 sürecinde Kaymakamı ziyaret eden kişilerin ve yakınlarının endişeli bekleyişleri devam ederken , hayati önem taşıyan konuda Kaymakamlılığın şuana kadar resmi açıklama yapma gereği duymaması ve duyarsız kalmasına kamuoyundan tepkiler geldi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-