Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAM MİLLETİN MANGALINDAN UTANIYORMUŞ

KAYMAKAM MİLLETİN MANGALINDAN UTANIYORMUŞ
07 Aralık 2019 - 4:41

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in  Çamlık ile ilgili yaptığı açıklama şaşırttı.

KAYMAKAMDAN İTİRAF

Ümit Hüseyin Güney vatandaşların bedava yapabildiği yıllardır devam eden  Çamlık’taki mangal uygulamasının kaldırılması gerektiğini ve ‘’milletin yanmış tavuk kokusunu koklamayalım’’ diyerek , adete bayramdan bayrama et gören fakir fukara vatandaşın ancak alabildiği tavuğundan ve mangalından hoşlanmadığını itiraf etti.

UTANIYORMUŞ

Türkiye haricinde yabancı ülkelerde parklarda mangal yapılmadığını örnek gösteren Ünye kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ,maalesef Türk kültürünün olmazsa olmazı mangaldan ve onun çıkardığı duman’dan utanıyormuş.

GELDİĞİ YERİ ARHAVİ,HAVASI LONDRA

Öyle ki bu açıklamayı ,Karadeniz’in küçük bir ilçesi olan Arhavi  doğumlu Ümit Hüseyin Güney’den değil de,yabancı uyruklu bir kişiden duysak  yadırgamazdık.

 Güney’in sanki İngiltere’de veya Amerika’da yetişmiş gibi yaptığı söylemler,Arhavi’den çıkan bir Karadenizliye yakıştıramadık.

ET BULAMAMAK HALKIN SUÇU MU?

Çoğu ailelerin yoksulluk sınırının altında yaşadığı bir ülkenin ilçe mülki amirliğini  yapan kişinin,bu milletin bir tavuğu nasıl zor şartlarda alabildiğini düşünmesi gerekirdi,dalga geçmesi değil.

HALKLA ALAKASI ORTAYA ÇIKTI

Bu arada programda ,halkın tek eğlencesi Çamlık ve mangal zevkine laf eden bir mülki amirin halktan ne kadar kopuk olduğu gözler önüne serildi.

‘’Milletin yanmış tavuk kokusunu koklamak’’ dan utandığını ifade eden  sayın kaymakama hatırlatmak isteriz ‘’nenesinin çarık giydiği günleri’’.

HALKIN YAPTIĞINDAN UTANILMAZ

Ayrıca Sayın kaymakam lordlarla biftek yiyeceğinize, halkla kokmuş tavuk yeğin ve sizi o makamlara getiren halkınızın yaptığı hiçbir şeyden utanmayın.

MİLLETİN İMKANLARI GÖZLERİNİZİ AÇTI

Unutmayın size Hay Parkı ve Central Parkı görme imkanını o utandığınız milletimiz sağladı.Siz, size verilen emeğin karşılığını verin bırakın halkın ne yaptığını.Hem basıl olsa Çamlık’ta ,mangalda Ünyeliye kalacak siz gidince.

MANGALI BIRAKIN ,HAVA KİRLİLİĞİNE ÖNEM VERİN

Mangalın çıkardığı dumana ve kokuya bu kadar kafa yoracağınıza Ünye deki hava kirliliğini çözün de, hep beraber rahat nefes alalım.Yıllardır kış aylarında çoluk çocuk perişan oluyor.

Son olarak demedi demeyin ‘’bu milleti hakir gören kim olduysa herkes layığını bulmuştur’’.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-