Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAM GÜNEY ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.

KAYMAKAM GÜNEY ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR.
02 Haziran 2020 - 3:48

Gün geçmiyor ki Ünye Kaymakamı kamuoyunu şaşırtmasın.Yine Ünye’nin gündeminde Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in kamuoyuna yansıyan olay görüntüleri var.

Daha önceden de vukuatı olan sayın kaymakam ,Pandemi sürecinin ilk başladığı günden bu tarafa Ordu valisinin açıklama yapmaya imtina ettiği covid-19 lu hasta vaka sayısı açıklayacak kadar rahat   tavırlarıyla ‘’Ünye il oldu da haberimiz mi yok”haberini yapmamıza sebep olmuştu.

SALGIN YOK GİBİ HAREKET EDİLİYOR

Bugün ise değişen bir şey yok.Ünye kaymakamı 3 gün önce,  yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirilmeye çalışılan okul  inşaatlarını denetlemeye pandemi den bihaber gibi giderek bir gündem daha yaratmayı başardı.

Aynı zamanda Hıfzıssıhha kurulu başkanı olan Kaymakam Güney ve beraberindeki ekibin sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarda  ne sosyal mesafeye ne de maske kuralına uyduğu görüldü.

Pandemi sürecinde kamuoyuna olumsuz örnek olacak uygulamalarına bir çok kez şahit olunan Kaymakam Güney ,birde özrü kabahatinden büyük bir olaya imza atarak,   Kaymakamlık sitesinde  fotoğrafları paylaşmaktan geri kalmadı.

TEPKİLİ VATANDAŞ TELEFONLARIMIZI KİLİTLEDİ

Kaymakam Güney’in Mart ayından beri süre gelen pandemi sürecinde sergilediği rahat tutum kamuoyunda farklı görüşlerin yükselmesine sebep olmaya devam ederken,3 gün önce paylaşılan fotoğraflar son damla oldu.

KAYMAKAMDAN PANDEMİ SÜRECİNDE RAHAT HAREKETLER

Covid-19 tedbirleri sürecinin ilk başladığı günden bu güne gerek yurt dışından  Erasmusla Ünye’ye gelen  öğrenci grubunun karantinaya alınmadan ağırlamasın da ,gerekse katıldığı bazı toplantılarda ,kamu kurum kuruluş ziyaret ve  denetlemelerinde maske ve sosyal mesafeye uygulamalarını dikkate almadığı görülen Kaymakamın en büyük skandalı ise Ordu’da ki hasta vakalarını açıklaması olmuştu.

KANUN UYGULAYICI ,KANUNLARA KENDİ UYMUYOR TEPKİSİ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bilim kurulunun ve Sağlık Bakanlığı’nın aldığı ve uygulamaya konulmasını istediği ,üzerinde yasaklar getirdiği , cezai işlemler uyguladığı pandemi önlemleri kapsamında  ve salgının yayılmaması için   kanunun uygulayıcısı  ve denetleyicisi konumunda olan Ünye’nin mülkiye amiri   Kaymakam Güney’in ,kendi adına  bu kurallara riayet etmemesi tepkiye neden oldu.

VATANDAŞTAN ŞİKAYET VAR

Gazetemize vatandaşlar tarafından yapılan ihbar ve şikayetlerde ,’’ devlet bize yasaklar getiriyor ,kurallara uymadığımızda cezai işlem uygulanıyor maskesiz sokağa çıktık diye ceza yiyoruz .Bu kanunlar sadece vatandaşa mı geçerli ,kanunları denetleyenlere geçerli değil mi ? Şimdi Kaymakama cezayı kim yazacak veya yazabilecek mi? Vatandaş olarak suçumuz nedir?Bu hastalık makama göre mi tesir ediyor?

Kaymakam bu kadar rahat bir şekilde  kural tanımadan yaptığı denetimlerle acaba vatandaşı olan bizlere  bu kadar sıkı önlem almaya gerek yok, pandemi bitiyor rahat olun mu demek istiyor?Ya da virüsün aşısını buldu da da bize mi söylemiyor.

VALİ YAVUZ’UN  DEVLET DURUŞU TAKTİRE SAYAN

Yakinen takip ettiğimiz Sayın Ordu Valimiz Seddar Yavuz maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak devletin yüzünü ve pandemi ciddiyetini göstermişken,Kaymakamda ki bu rahatlık bizleri tedirgin ediyor.

Kendisine sormak istiyoruz ,

bizlere İçişleri ve Sağlık bakanlığından gelen talimatları uygulayan Kaymakam Güney’in kendisi nereden gelen talimatlara uyuyor? ”dediler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-