Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYA SANSARI TEDAVİYE ALINDI

KAYA SANSARI TEDAVİYE ALINDI
18 Ağustos 2020 - 14:57

      Ordu’nun Ünye İlçesi Kaledere Mahallesinde Duyarlı Vatandaş Ramazan Can Tarafından Bulunan Yaralı Kaya Sansarı ( Martes Foina ) Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce  Tedavisi Yapılmak Üzere Koruma Altına Alındı.

           Ünye ilçesi Kaledere Mahallesinde Ramazan Can adlı duyarlı vatandaş ,trafik kazası sonucu yaralanandığı tahmin edilen bir sansar buldu. Yaralı sansarı hemen Ünye Orman İşletme Müdürlüğü, Nöbetçi Santral görevlisi Selim Ataoğlu’na teslim etti. Nöbetçi santral görevlisi Selim Ataoğlu da durumu  Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın YILDIRIM a bildirdi. Daha sonra Ünye Şefi Saygın Yıldırım Yaralı Kaya Sansarını  Ünye de Hizmet Veren Özel Canik Veteriner Kliniğine götürdü. Burada  Veteriner Hekim Sibel Koyunoğlu  Tarafından İlk müdahalesi yapılan Kaya Sansarının ayağında parça kırıklar olduğu tespit edildi.İç kanamayı önleyici iğne ve vitamin takviyesi yapıldı. Kaya Sansarı daha sonra bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

            Yaralı Kaya Sansarı  gerekli bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamemen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-