Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KARGO GÖREVLİLERİ, POSTA DAĞITICILARI, KASİYERLERLE İLGİLİ KORONA AYARI

KARGO GÖREVLİLERİ, POSTA DAĞITICILARI, KASİYERLERLE İLGİLİ KORONA AYARI
24 Mart 2020 - 22:54

Ordu Valiliği Hıfzıssıhha Meclisi Başkanlığı , İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin, Kargo Görevlileri, Posta Dağıtıcıları, Kasiyerlerle İlgili Karar aldı.

işte o karar

İlimiz Hıfzıssıhha Meclisi, 24.03.2020 tarihinde saat 17:00’da Ordu Valisi Seddar YAVUZ Başkanlığı’nda toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır.

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir.

Covid-19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamda;
1. İnsanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulmasına,

2. Aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, tahsildar gibi görevlilerinin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapmasının sağlanmasına, maske ve koruyucu eldivenlerin gün içinde en az iki (2) kez olacak şekilde değişiminin sağlanmasına,

3. 23.03.2020 tarihli 5823 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda alınan 24.03.2020 tarihli 6 karar nolu Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarından akaryakıt istasyonlarındaki satış yerlerinin ve servis araçlarının muaf tutulmasına,

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-