Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KARANTİNA SONA ERDİ!

KARANTİNA SONA ERDİ!
08 Mart 2021 - 19:15

Ordu Hıfzıssıhha Meclisi 07.03.2021 tarihinde saat 11.00’da Ordu Valisi Tuncay SONEL Başkanlığı’nda toplanmış olup, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararlar alındı.

ALINAN KARARLAR;

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Altınordu İlçesi Aydınlık Mahallesi ile ilgili uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen kararların alınması gerekli görüldü.

Bu kapsamda;

1- Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; 24.02.2021 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2021-12 Nolu Kararında, Ordu İli Altınordu İlçesi Aydınlık Mahallesi için 25.02.2021tarihinden itibaren karantina kararı alınmıştır. İlgili mahallede, salgının kontrol altına alınması nedeniyle, alınan karantina kararının 07.03.2021 Pazar günü 24.00’dan itibaren sonlandırılmasına, izolasyonda olan vatandaşlarımızın izolasyon süreleri boyunca izolasyonlarının devamına,

Kaymakamlar ve ilgili Kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;

Oy birliği ile karar verildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-