Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAPALI ÇARŞIDA ESNAF TEDİRGİN

KAPALI ÇARŞIDA ESNAF TEDİRGİN
21 Ağustos 2020 - 1:03

ÜNYE’DE İKİNCİ PAZARCI VAKASI MI GELİYOR?

Bilindiği gibi Ünye’de yeni kapalı çarşı uzun süre gündem olmuştu.

Eski Pazar yerinden ayrılmak istemeyen pazarcı esnafı yeni pazar yerine gitmemek için direnmişti.

Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlıyı protesto eden hatta toplantı binasından bile çıkarmayan sokaklara dökülen pazarcılar daha sonra kaderlerine razı olmuştu.

BU SEFER KAPALI ÇARŞI ESNAFI TEDİRGİN

Gazetemizde yapılan ihbarı değerlendirerek yapmış olduğumuz araştırma sonucunda Ahmet Çamyar zamanında mağdur edilerek büyük spekülasyonlara neden yeni kapalı çarşı esnafını köylü garajının yanındaki yeni yapılan kapalı pazara taşınmasının ardından henüz 3 yıl geçmesine rağmen yine gündeme bomba bir iddia düştü.

NEDİR BU PAZARCI ESNAFININ ÇİLESİ

Belediye başkanlarının göreve gelir gelmez pazarcı esnafı ile olan sıkıntılar tekrar hortlamak üzere.

Edindiğimiz bilgiye göre yeni kapalı çarşıda bulunan yaklaşık 200 esnaf  kiraları halen uzatılmadı.

Ocak ayından itibaren ertelenen kira ihalesinin neden hala yapılmadığı merak edilirken, yeni kapalı çarşı esnafı durumdan rahatsızlığını açıkça söylemekten çekinmiyor.

ÇOK KATLI PAZAR YERİ PROJESİ GÜNDEMDE

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Ünye Belediyesi’nin Minübüs karajının ve kapalı çarşı’nın bulunduğu alana çok tatlı bir pazar yapma projesi mevcut.

Altı otopark ,üstü köylü pazarı, 2 katı kapalı pazar ve sosyal alanların bulunduğu bir proje yapacaklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye’ye modern bir pazar kazandıracaklarını her seferinde ifade etmişti.

Bu açıklamanın akabinde halen yeni kapalı çarşı esnafıyla kira ihalesi yapılmaması ve kiraların uzatılmaması özellikle kapalı çarşı’daki esnafta buradanda mı çıkacağız endişesine neden oldu.

EKMEĞİMİZLE OYNANMASIN

Pandemi süreci ve ekonomik belirsizlik nedeniyle sıkıntılı günler geçiren yeni kapalı çarşı esnafı kira kontratlarına yenilenmemesi  nedeniyle kara kara düşünmeye başladılar.

Belediyenin yeni kapalı çarşıdaki kiracıları ile neden halen kira kontratını uzatmadığı belirsizliğini korurken,en kısa zamanda yetkili ağızlardan bu konuyla ilgili net açıklama bekleyen kapalı pazar esnafı ‘’artık ne olacaksa olsun başkanımız bu konuyu aydınlatsın ,pandemi sürecinde mağdur olduk umarız en yakın zamanda ihale olur da ekmeğimizle oynanmaz’’ dediler

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-