Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAFE VE RESTORANLARA GECE MÜZİK YASAĞI

KAFE VE RESTORANLARA GECE MÜZİK YASAĞI
08 Eylül 2020 - 16:56

İÇİŞLERİ Bakanlığı Koronavirüs Tedbirleri kapsamında yayımladığı ve 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile bugünden itibaren gece saat 24:00’den sonra restoran, kafe vb. yerlerde her türlü müzik yayınını yasakladı. Ayrıca aynı genelgede meskenler hariç her yerde maske takma zorunluğu getirildi.

İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun Tavsiye Kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları ile 81 il valiliğine Covid-19 Tedbirleri konulu ek genelge gönderdi.

CANLI MÜZİK VE BANT MÜZİK YASAK

Genelgeye göre özellikle restoran ve kafelere canlı ve bant müzik yayını yasağı getirildi. Ancak bu yasak, her gece 24:00’ten itibaren geçerli olacak. Canlı müzik veya bant müzik yayını için bu tip mekanlara saat 24:00’e kadar izin verilecek. Bakanlık genelgesinde, “Restoran, otel, kafe vb. tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00’ten sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmeyecek. Mülki idare amirlerinin koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimler bu konuda gerekli tüm tedbirleri alacak.” ifadelerine yer verildi.

ÜLKE GENELİNDE HER YERDE MASKE ZORUNLULUĞU

Bakanlık ayrıca evler hariç ülke genelinde vatandaşların her yerde maske kullanmasını zorunlu hale getirdi. Genelgede, “Ülke genelinde (meskenler hariç olmak üzere) tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) vatandaşlara istisnasız maske takma zorunluluğu getirildi.” ifadelerine yer verildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-