Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Kaçak İçki ve Sigara Satıcılarına Operasyon

Kaçak İçki ve Sigara Satıcılarına Operasyon
11 Kasım 2019 - 15:04

Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Kaçak Sigara ve İçki satışına yönelik operasyon düzenlendi.

 05.11.2019 günü saat 06:00’da U1 Polis Kontrol Noktasında durdurulan, Gürcü arabasında yapılan aramada, araç içerisinde zula halinde 33 karton (330 paket) gümrük kaçağı sigara, 9 şişe gümrük kaçağı içki bulunarak el konuldu.

Ayrıca araca Adli makamlarca Gümrük Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere el konuldu. Araç sürücüsü Gürcistan vatandaşı yakalanarak, çıkarıldığı Adliyede hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kaçak Sigara satışına yönelik yapılan diğer çalışmalarda ise,

         08.11.2019 günü Gürcü plakalı minibüsten inen 3 Gürcü vatandaşı ellerinde poşetlerle Bucak Mahallesinde bir binaya girerken yakalandı, üzerlerinde ve poşetlerinde yapılan aramada 94 karton (940 paket) gümrük kaçağı sigara bulunarak el konuldu.

          Konu ile ilgili olarak 3 Gürcistan vatandaşı yakalanarak, Adliyeye sevk edildi. 2 şüpheli hakkında adli kontrol kararı ve 1 şüphelide serbest bırakıldı.

07.11.2019 günü Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gelen bir ihbar neticesinde ise Tekel bayisi iş yerinde yapılan aramada 17 adet kaçak içki ele geçirildi. İş yeri sahibine 5607 SKM suçundan işlem yapıldı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-