Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İYİ PARTİLİ VEKİL ÜNYEDE TEMASLARDA BULUNDU

İYİ PARTİLİ VEKİL ÜNYEDE TEMASLARDA BULUNDU
05 Şubat 2021 - 17:46

İyi Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli Ünye’ye geldi.

İlk olarak Ünye Limanını ziyaret eden İyi Partili Vekil Naci Cinisli daha sonra İyi Parti Ünye İlçe binasında partilerle buluştu.

Parti binasında ki buluşmada yeni üye olan vatandaşlara rozet takan Milletvekili Naci Cinisli daha sonra bir dizi ziyaretler de bulundu.

Son olarak Ünye’de faaliyet gösteren A52 TV ekibini ziyaret eden İyi Partili Milletvekili “Son Dakika Gündem” programına katılarak gündeme dair açıklamalar yaptı.

İyi parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli parti binasında yaptığı basın açıklamasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İyi parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli açıklamasında şunları kaydetti;

“Bizim siyasetçiler olarak görevimiz bu düzeni bozmamak. Ordu’nun bu güzelliğini de bozulmamasını ve daha da refah içeresinde yaşamasını gerektiğini düşünüyorum. Geldiğimizden itibaren Altınordu ve Perşembe ilçelerini ziyaret ettik. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önceliğinde geziyoruz. Bizim önceliklerimiz sırasında esnafımız ve tarım geliyor. Bu ikisi Türkiye’mizin bel kemiği olduğunu biliyoruz. Bugün ki esnafımızın durumu içler acısıdır maalesef ki, “esnafımız nezle olursa hepimiz kötü durumdayız” diye bir deyim var. Şu an ise esnaflarımız çok ağır hastalık durumdadır. Esnaf kardeşlerimizden, çiftçilerimizden çok büyük sıkıntılar geliyor. Ordu’yu incelediğimizde fındık tarımının bu sene nispeten iyi olsa da geçtiğimiz yıllara göre 206 yılında ki rakamlara baktığımızda çok büyük fark olduğunu görüyoruz. Maalesef fındık üretiminde de Ordu’nun çok büyük riskler altında olduğunu görüyorum. Fındık Türkiye’de %70 karşılıyorsa ve bunun %40 ise Ordu oluyor. Bu fındık bahçelerin ise altın yüzünden fındık üretiminde çok büyük riske girdiğini görüyoruz. Ordu’nun orman alanlarından daha fazla bir alana maden arama izni çıkardılar. Bunun vatana bir hizmet olduğunu kimse iddia edemez. Bunun ne olduğunu ifade etmekte bana yakışmaz. Ordu’da Erzurum Milletvekili olarak hükümete, idareye ve bu doğal zenginliği geçici bir zenginlik uğruna harcamayalım. Bu sorunu biz daha önce Kaz Dağlarında da yaşadık ve bu güzel Ordu’yu geçici zenginlik uğruna harcarsak gelecekte ki nesilleri harcamış oluruz.

ORDU’NUN LİMANI OLMASINI ÇOK İSTERİM

Malumuz Ordu’nun spesifik sorunları var. Ben Ordu’ya geldiğimden itibaren muazzam bir sahil şeridine tanıklık oldum. Ordu’nun limanı yok mu? Diye sorduğumda olmadığını söylediler. O kadar çok şaşırdım ki, böylesine muazzam bir sahil şeridinin tarihi var. Bugün de İlçe Başkanımız ile Ünye limanını ziyarette bulunduk. Liman macerasını da uzun bir süredir takip ediyoruz. Umarım liman projesi bir an önce faaliyete geçirilir. Ben Ordu’nun limanı olmasını çok isterim. Ünye Niksar yolu İç Anadolu’ya bağlayan oto yolunda ve kara yolunda muhakkak bitirilmesi lazım ki buraya sanayi gelebilsin. Aksi taktirde buraya sanayi yatırımları bir tek Liman için gelmez. Umuyorum ki bu otoyolu da bir an önce gerçekleşir. Limana yapılacak bir yatırım olduğunu söylediklerinde çok sevindim ama bu sürenin haberini aldığımda ise bir o kadar da üzüldüm. Buradan yetkililere de seslenmek isterim ki Ordu’nun yatırımcılara ihtiyacı var. Gördüğüm yatırımlar arasında Çimento fabrikası bildiğim kadarı ile Süleyman Demirel’inin Adalet Partisi zamanında yapılmış bir yatırımdı. Özel teşebbüsünde yaptığı yatırım var, o da son yıllarda yapılan yatırım olmadığını biliyorum. Sanayi kuruluşları ve sanayi yatımları istihdam yapan yatırımların olmadığını çok üzülerek söylüyorum. Özellikle devlet himayesinde istihdam yatırımının olmadığını görmek beni daha da çok üzdü.

VAR OLAN BİR KÜLTÜR MERKEZİNİN YIKILMASI TAM BİR AK PARTİ ZİHNİYETİ

Böylesine güzel Kültür Şehri diyebileceğim Ünye’nin bir Kültür Merkezi olmasını ümit ederdim. Kültür Merkezi yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılmış, tam bir Ak Parti zihniyeti. Bunu çok rahat söyleyebilirim ki Ak Partiye çok yakışmış hiç şaşırmadım. Anlatılan farklı konularda çok şaşırmıştım ancak bu Kültür Merkezinin yıkılıp yerine alışveriş merkezinin yapılmasına hiç şaşırmadım. Bu aslında kabul edilemez bir cehalet örneğidir. Türkiye’mizin her köşesinde yapılan Ordu’ya da yapılmıştır. Sanayinin gelmesi için alt yapısı olması lazım, bu da Organize Sanayi Bölgesi’nin daha olumlu düşünceler olduğunu gördüm. En azından yer tahsil edilmiş. Bunların alt yapısı yapılırsa Ünye’nin yatırım yapılmayacak bir tarafı kalmayacaktır.

TÜRKİYE İTALYA OFİSİ ALTINDA KALMIŞTIR

Aslında konuşulacak birçok konu var ama benim gördüğüm sorunlar bunlar. Bir de çok büyük bir kuralık ile karşı karşıyayız. Bu altın arama sevdası kuraklığı da tetikler. Bir gram altın için 4 bin litre su harcanıyor, hele ki siyanür ile altın arandığı zaman siyanürün etkileri toprak ile buluştuğunda çok büyük zararları var. Ağaçları kurutur ve olan fındığın da satın alma riskini artırır. Siyanür ile altın aranan bir toprakta yetişen fındığı kimse alma ve yemeğe de cesaret edemez. Türkiye İtalya ofisi altında kalmıştır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ile beraber her yerde değimiz gibi tarım bizim açımızdan birinci öncelikli sektördür. Ziraat ve Hayvancılık da stratejik bir sektör olarak görüyoruz. Karadeniz Dünya çapında fındığı temsil ediyor. Keşke fındığın sanayileşmesi Ordu’da olsa bu da bizim için bir avantaj olur.” dedi.  

A52 TV’DEKİ SON DAKİKA GÜNDEM PROGRAMI AŞAĞIDA İZLEYEBİLİRSİNİZ;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-