Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İYİ PARTİDEN AY YILDIZ TEPKİSİ

İYİ PARTİDEN AY YILDIZ TEPKİSİ
06 Mart 2021 - 0:28

İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Ordu Devlet Hastanesinden ay-yıldız logosunu sökülmesine tepki gösterdi. 

İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, şu açıklamayı yaptı: “Ordu Devlet hastanesi girişindeki pano da yer alan ay-yıldız arması söküldü yerine bakanlığın logosu koyuldu. Ay-yıldız Türk Milletinin bağımsızlığının hürriyetinin sembolüdür. O bizim için namustur, onurdur. Türk milletinin değerleriyle oynamak isteyenler kimlerdir? Pandemi (salgın) döneminde halkın sağlığıyla meşgul olması gerekenlerin ay-yıldız’ımızı hedef almaları manidar değil midir? Bir zamanlar, resmi kurumlarımızdan T.C. ibarelerini indirme yarışına giren Feto zihniyeti yeniden mi nüksetti? Yeni versiyon Feto Ordu Devlet Hastanesinden mi hamle yapmaya başlıyor.

KİM BU DEĞERLERE EL UZATIYOR

Ordu halkı bayrağını, ay-yıldızını ölümüne sever. Ordu halkının vatan, ay-yıldız sadakat ve sevgisini kimse test etmeye kalkmasın. Türk Milleti, bayrağı namus bilir, ezan bilir, hürriyet bilir. Her kim bu değerlere el ve dil uzatırsa; o elleri ve dilleri de Türk Milleti koparmasını bilir. Bu mazide böyle oldu, atide de böyle olacaktır.

SAVCILAR GEREĞİNİ YAPMALI

Türk Milletinin milli hafızasını silmeye çalışanlar bilsinler ki muvaffak olmayacaklardır. Milletimiz bu hastalıklı zihniyeti silkeleyip söküp atacaktır. Eğer bakanlığımızın logosunun takılması gerekiyordu ise ay-yıldızımızın altına takılamaz mıydı? Bu konuyu şerefli cumhuriyet savcılarımızın takip edeceğinden eminim. 82 milyon Ay-Yıldızın dalgalanması için gereğini yapabilecek güce sahiptir. Bayrağa uzanan eller anında kırılacaktır. İYİ Parti olarak bu işin takipçisi olacağımızdan Türk Milleti emin olsun.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-