Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İŞÇİLER İSYANDA,SELAHATTİN NEREDE?

İŞÇİLER İSYANDA,SELAHATTİN NEREDE?
21 Ağustos 2019 - 6:03

Ordu Büyükşehir Belediyesinde çalışan 40 yakın personelin ızdırabı yıllardır bitmek bilmiyor.Büyükşehir Belediyesi Çevre koruma ve kontrol daire başkanlığı vektörel temizle biriminde işçiler ,beceriksiz yöneticiler yüzünden isyan noktasına geldi.

Yıllardır maaşlarını sağlıklı şekilde alamamaktan muzdarip olan  çalışanların en son maaşlarını 3 ay önce aldığı öğrenildi.

Peki, Büyükşehir Belediyede paramı yok?

Bu durum nasıl olurda yıllardır devam eder?

 İşçileri yıllardır zor durumda bırakan bir firma her seferinde nasıl olurda ihaleye alınır?

Belediyede İşçilerin durumunun farkında olan bir yetkili dahi yok mu?

Evet, yukarıda sorduğumuz sorular ve daha fazlasının cevabını araştırırken karşımıza  çıkan  sonuçlar ise daha vahim.

VARAN 1.İlk olarak taşeron firma Büyükşehirden hak edişlerini düzenli olarak alıyor.Kısacası ortada para yok diye bir durum söz konusu değil…

VARAN 2… Büyükşehir Belediye yetkilileri bu durumu bildikleri halde bir türlü müdahale etmedikleri de ortaya çıktı.

VARAN 3…. Çalışanı yıllardır mağdur eden firmanın ihaleye alınmaması gerekirken,her seferinde farklı farklı isimlerle  yıllardır ihale alması da bize manidar gelmedi değil.

VARAN 4…Büyükşehir Belediyede olayın farkında olan ve bu duruma göz yuman,işçi yerine her seferinde taşeron firmayı tutan işçinin sömürülmesine izin veren kişinin ismi karşımıza çıktı. Bu kişi   işin başında bulunan Büyükşehir Belediye yetkilileri….

Peki çalışanın yıllardır işçilerin sorunlarını çözemeyen,sömürülmelerine göz yuman kişiler kim?

Ordu Büyükşehiri aile şirketine çeviren Genel Sekreter yardımcısı  Selahattin Aydın’ın olduğu ortaya çıktı.

Yaptığımız araştırmalarda yukarıda adı geçen kişilerin işçilerin zor durumda bırakılmasına ,taşeron firmanın her seferinde ihaleye farklı isimlerle girmesine müsamba gösterdiği iddiaları ile karşılaştık.

40’a yakın kişinin yıllardır şikayetçi olduğu vektörel temizlik biriminde ,çoğunluğun hakkını koruması gereken basta Ordu Büyükşehiri aile şirketine çeviren Genel Sekreter yardımcısı  Selahattin Aydın olmak üzere , Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ne iş yapar merak ediyoruz?

Bu durumu bile bile çalışanın hakkının korunmaması vektörelde neler oluyor?sorusunu beraberinde getirirken,

Umarız Ordu  Büyükşehir Belediyesinde çalışanların sorunları en kısa zamanda çözülür.Bu durumu çözecek tek adam gibi adam ise BAŞKAN HİLMİ GÜLER’den başkası değildir….

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-