Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İmmün Plazma Bağışçı Çağrı ve Koordinasyon Merkezi açıldı

İmmün Plazma Bağışçı Çağrı ve Koordinasyon Merkezi açıldı
10 Eylül 2020 - 20:04

Covid-19 salgınında immün plazma tedavisi, koronavirüs hastalarının sağlıklı günlerine geri dönmesi için etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılmaktadır. İmmün plazma tedavisinde iyileşmiş koronavirüs hastalarının kanında oluşan antikorlarla aktif rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavisi amaçlanıyor.
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde İmmün Plazma Bağış ve Koordinasyon Merkezi açıldığını söyleyen Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa Kasapoğlu, “Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Ordu’da da koronavirüs tedavisi gören hastalar için immün plazma bağışına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tedavi yönteminde iyileşen hastaların kanında oluşan antikorlar tespit edilerek aktif enfeksiyon geçiren hastalar için tedavi olarak kullanımı amaçlanıyor. Bu nedenle koronavirüs geçirmiş, gerekli şartları taşıyan vatandaşlarımızı plazma bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.
İmmün Plazma Tedavisi hakkında bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız Ordu İl Sağlık Müdürlüğü İmmün Plazma Bağış ve Koordinasyon Merkezinin 0 452 2233342 numaralı telefonunu arayabilirler.
Sağlıklı günler dileriz.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-