Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İmar Barışı İçin Ünye’de Bankalar Bugün Açık

İmar Barışı İçin Ünye’de Bankalar Bugün Açık
30 Haziran 2019 - 0:32

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘İmar Barışı’nda yapı kayıt belgesi bedellerinin son ödeme tarihi 30 Haziran olarak açıklandı. 30 Haziran Pazar günü saat 10:00 ve 16:30 arasında kamu bankaları açık olacak.

Devlet ile vatandaşlar arasındaki ihtilaflı durumu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırarak vatandaşların imar sorunlarının çözülmesi hedeflenen ‘İmar Barışı’ uygulamasında müraacatlar 15 Haziran 2019 tarihinde sona ermişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapı kayıt belgesi bedellerinin son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 olarak açıklandı. 30 Haziran Pazar günü saat 10:00 ve 16:30 arasında Vakıfbank ,Ziraat Bankası ve Halkbank Şubeleri açık olacak ve yapı kayıt belgesi ödemeleri almaya devam edecekler.

Fırsatçılar yakayı ele verdi
İmar Barışını istismar edenler karşısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sahada İmar Barışı suistimalini engellemek amacıyla periyodik süreçler içerisinde denetimler yapılarak, 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan izinsiz yapılar takibe alınacak ‘’dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-