Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU’YA BİR ÖDÜL DAHA

ORDU’YA BİR ÖDÜL DAHA
21 Ekim 2019 - 22:30

ABC Deterjan A.Ş. ve Sakin Şehir Üretici Kadınlar Derneği işbirliğinde Perşembe de hayata geçen “Yerli Yerinde Taflan” isimli proje Bakanlık tarafından ödüle layık görüldü. Ankara’da düzenlenen ödül törenine İl Müdürü Kemal YILMAZ, teknik personel ve kadın çiftçiler katıldı.
Ödüle layık görülen proje hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal YILMAZ; “Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde bu yıl beşincisi düzenlenen “Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni”nde İl Müdürlüğümüz, ABC Deterjan A.Ş. ve Sakin Şehir Üretici Kadınlar Derneği işbirliğinde hayata geçirdiğimiz “Yerli Yerinde Taflan” isimli projemiz Tarıma Değer Katan Projeler yarışması kapsamında “Diğer Kurum ve Kuruluşlarla Yürütülen Projelerde/Örgütlenmede Fark Yaratan Kadın Çiftçiler” kategorisinde ödüle layık görüldü. Proje kapsamında Perşembe ilçemizde kuracağımız meyve, sebze işleme ve kurutma tesisi ile bahçelerimizde çürüyüp yok olan meyveleri ve sebzeleri değerlendirerek pekmez, pestil, reçel, sirke ve meyve suyu gibi ürünler haline getirip ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. İlimizde kadın istihdamına ve ekonomiye katkı sunacak bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi
2017 yılında bir projemizin daha ödüle layık görüldüğünü hatırlatan İl Müdürümüz; “İl Müdürlüğümüz ile Fatsa Ziraat Odası Başkanlığımız işbirliğinde Fatsa ilçemizde uyguladığımız “ Kadın Emek Verdi Meyveler Çürümedi” isimli projemiz de 2017 yılında yine Bakanlığımız tarafından ödüle layık görülmüştü. Bu yıl ise proje kapsamında ürettiğimiz kuru meyve, pestil, pekmez ve sirke gibi ürünleri standımızda sergileme imkanı bulduk. Projemizin başarılı şekilde uygulanması bizleri oldukça mutlu etti. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin değerli eşleri Sayın Dr. Ahu PAKDEMİRLİ hanımefendi standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Uygulayacağımız yeni projeler ile ilimizde kadın girişimciliğini güçlendirerek kadın çiftçilerimizi tarım sektörünün içerisinde daha aktif hale getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-