Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR”

“İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR”
23 Ocak 2020 - 21:08

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin bugünkü siyasi şartları içerisinde hiçbir şekilde erken seçimi gerektirecek rasyonel bir sebep yoktur.” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR”

“Erken seçim” iddialarının sorulduğu Kurtulmuş, şunları ifade etti:

“Türkiye’nin gündemi belli. Türkiye’de genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi 2023 yılında, belediye seçimi ise 2024 yılında yapılacak. Türkiye şu anda gerçekten devasa sorunlarla boğuşuyor. Bütün bu sorunların üstesinden gelen, dirayetli, kararlı bir liderlikle, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye yoluna devam ediyor. Meselemiz Türkiye’yi bu süre içerisinde 2023’e daha güçlü bir şekilde götürebilmektir. Hedefimiz, Türkiye’nin 2023 hedeflerini tutturabilmesi için bütün bürokrasiyle, siyaset mekanizmasıyla, gayretle, canla başla çalışmaktır. Kaldı ki rasyonel olarak erken seçim meselesine baktığımız zaman, Türkiye’nin bugünkü siyasi şartları içerisinde hiçbir şekilde erken seçimi gerektirecek rasyonel bir sebep yoktur. Muhalefetin seçim istemesini normal karşılarım ama muhalefete de hiç olmazsa ‘seçimin şartları var mı yok mu’ diyerek bunları analiz edip ona göre bu sözleri üzerinde yoğunlaşmalarını tavsiye ederim.”

Kurtulmuş, “AK Parti’nin kongre sürecinin” sorulması üzerine, “İlçe kongrelerimize yeni başlamış vaziyetteyiz. İlçe kongrelerimiz muhtemelen yaz aylarına kadar devam edecek. Ondan sonra il kongrelerimiz olacak. Belli bir kongre takvimi var. Bu çerçevede ya 2020’nin sonlarına doğru ya da 2021’in başlarında kongremizi yaparız.” yanıtını verdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-