Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ’ın Sağlık Haftası Mesajı

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün YANMAZ’ın Sağlık Haftası Mesajı
10 Nisan 2019 - 0:04

İnsanların ağlıklı yaşama bilincine kavuşması için 7–13 Nisan tarihleri arası, Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından ‘‘Sağlık Haftası’’ olarak kabul edildi. Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sının yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihi de “Dünya Sağlık Günü” olarak kabul edilmiştir.(7 Nisan 1948)

Dünya Sağlık Haftası nedeniyle İl Sağlık müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz yaptığı açıklamada;

“Bu haftanın amacı, sağlığın önemi ve sağlıklı yaşama kuralları konusunda geniş halk kitlelerini bilgilendirmek ve insanların sağlıklı yaşama bilincine ulaşması için çeşitli etkinlikler yapmaktır” dedi.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz, “Bu hafta vesilesiyle DSÖ her yıl güncel bir konuyu gündeme taşıyarak çözüm yolları ve önerileriyle birlikte tüm dünyada bilgilendirme etkinliklerinin yapılmasını teşvik etmektedir.

İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmeleri öncelikle sağlıklı olmalarına bağlıdır. Müdürlüğümüz tarafından bu kapsamda; sağlıklı yaşam ve sağlığın önemi konusunda insanların bilinçlendirilerek hastalanmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütülmekte, sağlıklı olmanın önemi çeşitli etkinliklerle gündeme getirilerek vatandaşlarımız bilinçlendirilmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakarca görev yapan bütün sağlık çalışanlarımızın “Dünya Sağlık Haftasını kutlar, tüm sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu günler dilerim” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-