Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İkizce’de Kanser’e Dikkat Çekildi

İkizce’de Kanser’e Dikkat Çekildi
05 Nisan 2019 - 2:19

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle İkizce Toplum Sağlığı Merkezinin organizasyonu ile İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda tiyatro gösterisi düzenlendi.

Etkinlik İkizce Büyükşehir Belediye Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa İkizce Kaymakamı Ali Recai YERLİKAYA, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih AYDIN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Özkan YAZICI, İkizce Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Safa TOY, Dr. Eda KARABIYIK, Kurum Amirleri, Okul müdür ve yardımcıları muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Konuşmalarının ardından İkizce Meslek Yüksekokulu öğrencileri tiyatro gösterisinde bulundu. Kaymakam YERLİKAYA Kanser farkındalık haftası dolayısıyla düzenlenen Resim ve Şiir dalında yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Düzenlenen etkinliğe katılım yaparak içinde bulunduğumuz önemli hafta hakkında açıklamalarda bulunan Kaymakam YERLİKAYA açıklamalarında şunları dile getirdi; ”1-7 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kanser Haftası vesilesiyle ikizce ilçemizde ilk defa kanser hastalığı konusunda toplumsal farkındalık yaratmam maksatıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdik, katılım oldukça güzeldi. Bu hastalığın erken teşhis ve tanısının tedavi sürecinde çok önemli olduğu hususunu Doktor arkadaşlarımız halkımıza güzel bir sunum eşliğinde anlatarak onların farkındalık düzeyini arttırmalarına katkı sağladılar. İlk defa böyle bir organizasyonun ilçemizde yapılmasından ötürü son derece mutlu oldum. Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerimiz oldukça bu konuda gayretli ve istekliler sürekli hane ziyaretleri gerçekleştirerek düzenli taramaları gerçekleştiriyorlar. Aynı zamanda ulamadığımız kimseler var ise bu tarz etkinlikler vesileyle onlara sesimizi duyurma imkanı buluyoruz. Kanserin haftasındaki en önemli husus erken teşhistir. Düzenli fiziksel aktivite ve düzenli beslenme bu hastalığı rahatlıkla vatandaşlarımız yenebilir. Bu bilinci oluşturma noktasında bu ve benzeri faaliyetlerimizi ilçemizde sürdürmeye devam etmek istiyoruz. Halk Sağlığı Başkanımıza da Ordudan kalkıp geldi ilçemize bizleri yalnız bırakmadı kendilerine teşekkür ediyorum keza Toplum Sağlığı Merkezi doktorlarımız ve çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-