Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI İSYAN ETTİRDİ!

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI İSYAN ETTİRDİ!
25 Eylül 2020 - 11:22

İkinci el araba fiyatları, sene başından bu yana piyasanın en hareketli sektörü oldu. Pandemi döneminde sürekli olarak zamlanan ikinci el fiyatları, son günlerde sıfır araç fiyatlarını da geride bıraktı.

Covıd-19 nedeniyle insanların toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğini,  bu nedenle ikinci el arabalara talep artığını ifade eden oto galericiler şunları söyledi:

Lider Oto Lent A Car İşletmecisi;

“Ekinci el fiyatları ÖTV düşmedikçe fiyatlar yükselişe devam eder. Devletin yaptığı yanlıştır, %80 ÖTV arttırıyor ve %70 vergi koyuyor. Buda, vatandaşa alma demek oluyor. İnsanların da ikinci el arabalara talebi arttı. Şuan piyasada ufak bir kırgınlık var ancak hastalık devam ettikçe o da olacaktır. Böyle devam ederse ikinci el arabaların önünü kimse tutamaz.” dedi.

Parlak Otomotiv işletmecisi Erdoğan ÇETİN;

“Covıd-19 nedeniyle insanlar toplu taşım araçlarını kullanmak istemiyor. O nedenle ikinci el ufak arabalara bakıyorlar. İkinci el arabalar hastalık devam ettikçe fiyatı da çıkacaktır. İnsanlar arabayı yatırım amaçlada alıyorlar. İnsanlara İkinci el alıp fiyat artınca satışa sunmak karlı bir iş geliyor.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-