Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İKİ GÜN EKOLOJİ SORUNLARI KONUŞULACAK

İKİ GÜN EKOLOJİ SORUNLARI KONUŞULACAK
11 Mart 2020 - 10:24

            Ekoloji Birliği Orta Karadeniz bileşenleri 14-15 Mart 2020 tarihlerinde “Karadeniz Bölgesi’nde ekoloji sorunları ve çözüm yolları” konulu toplantı gerçekleştirecek.

            Ordu Çevre Derneği’nin ev sahipliğiyle yapılacak bölge toplantısına Ekoloji Birliği bileşenleri Samsun Çevre Platformu, Sinop Nükleer Karşıtları Platformu, Sinop Ayancık Çevre Derneği, Merzifon Çevre Platformu yanında bölgede bulunan ekoloji dernek ve platformları katılacak.

            Toplantıyla ilgili bilgi veren Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Toplantımız iki gün sürecek. 14 Mart 2020 Cumartesi günü Fatsa Kültür Merkezi salonunda saat 10.30- 14.00 arasında siyanürle altın ayrıştırma işletmeciliğinin etkileri ve mücadele konusunda Fatsa’daki parti, dernek, sendikalarla değerlendirmeler yapılacak. İl dışından gelen arkadaşlarla maden bölgesine giderek basın açıklaması yapılacak. 15 Mart 2020 Pazar günü ise Altınordu’da CHP toplantı salonunda saat 10.30-16.00 arası Karadeniz Bölgesi ekoloji sorunları ve çözüm yolları” tartışılacak. Bu toplantıya da partiler, sendikalar, dernekler davetli.” dedi.

           Ekoloji Birliği Sözcüsü Coşkun Özbucak da, “Toplantımızın amaçlarından biri de Ekoloji Birliği olarak yapacağımız “Maden ve Enerji Çalıştayı” için hazırlıktır. Bu toplantılara Çarşamba Çevre ve Köylü Derneği, Fatsa Doğa ve Çevre Derneği olmak üzere çeşitli dernekler de katılacak. Orta Karadeniz Bölge Toplantısının ikincisini yapıyoruz. Geçen yıl Samsun’da yapmıştık. Her bölgede toplantılarımız devam edecek. Karadeniz’deki sorunları ortaklaştırarak, ortak mücadele şartlarını oluşturacağız. Biliyoruz ki, tek başına verilen mücadelelerle kalıcı başarı sağlamak zor.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-