Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İDAM CEZASI AÇIKLAMASI

İDAM CEZASI AÇIKLAMASI
29 Eylül 2020 - 20:12

TBMM’den İdam Cezası Açıklaması !
İdamın Hangi Suçlar İçin Gelebileceği Açıklandı


TBMM Başkanı Mustafa Şentop idam cezası tartışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop açıklamalarında taammüden adam öldürme suçları, küçüklere, kadınlara karşı işlenen cinsel suçlarla ilgili idam cezasının düşünülebileceği kanaatinde olduğunu vurguladı.


Açıklamalarında “Bu konuda alınacak bir kararın hem iç hem dış hukuk anlamında adımlar gerekiyor.” ifadelerini kullanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop bu konuda bir konsensusun oluşması halinde bir adım atılabileceğini Ceza Kanunu’na hüküm eklenerek halledebilecek bir mesele olmadığını belirtti.


HÜKÜMET SİSTEMİ AÇIKLAMASI
Ayrıca TBMM Başkanı Şentop hükümet sistemi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Şentop açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:


“Türkiye, bir hükümet sistemi değişikliği gerçekleştirdi. Bunun gereği olan bazı alt düzenlemelerin yapılması gerekir. Siyasi Partiler, seçim kanunları, içtüzük değişiklikleri, hatta yeni iç tüzük tartışılmalıdır. Bu dönemde, özellikle 2023’e kadar bu düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-