Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Hizmetleri Anlatan İl Spor Müdürü Genç’in, Ünye Projeleri Umarız Lafta Kalmaz

Hizmetleri Anlatan İl Spor Müdürü Genç’in, Ünye Projeleri Umarız Lafta Kalmaz
19 Temmuz 2019 - 1:45

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç Ünye’ye ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak Ünye Kapalı Spor Salonunda Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu’yu ziyaret eden Genç, Kapalı Spor Salonunda yapılması gereken bakım ve onarım gereksinimlerini yakından inceledi.

Ünye’nin spor anlamında büyük başarılar kazandığını ve gurur kaynağı olduğunu belirten Genç, Ünye’deki spor tesislerinin bakım ve onarımlarının en kısa sürede tamamlanacağını ve bir çok yeni projenin Ünye’ye kazandırılacağını belirterek şu şekilde konuştu;

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç: “ Ünyemiz gerçekten spor anlamında son yıllarda Ordumuza büyük başarılar kazandırdı. Özellikle alt yapıdan başlattığımız sporcular ile birlikte büyük başarılara imza attılar. Halterde dünya şampiyonluğu yine diğer branşlarda güreş, judo vb. spor dallarda şampiyonluklar gelmeye başladı. Özellikle sporcu sayısını ve en önemlisi de antrenör sayısını Ünye ilçemizde arttırdık. Basketbol kadrolu antrenörümüz olan Öykü Candan, Türkiye’nin en iyi antrenörlerinden birisidir. Bu manada gerçekten de Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ederiz. Bunların yanı sıra Ünye’de 2 tane spor uzmanı antrenörümüz görev başındadır. Yine Ünye Gençlik Merkezinde olan spor salonunda aktif hale getirdik. Ayrıca Mustafa Rakım Anadolu Lisesi spor solonunu bir proje kapsamında ortak kullanıma tahsis ettik. Bu spor salonlarında yüzlerce gencimiz spor yapıyor. Buraların bakımı , onarımı, temizliği ve spor malzemeleri de bize aittir.

Ünye Gençlik Merkezi, Spor Salonu ve Cevizdere Tesisleri İçin Projelerimiz Var

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ünye Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Tavlı’nın destekleri ile Ünye‘mizdeki spor tesislerimizin bakım onarımları ile ilgili bir çalışma başlattık. Bunun başında Ünye Gençlik Merkezinin çevre düzenlemesi ve spor alanları oluşturulması geliyor. Ünye Belediyemiz tarafından hazırlanan proje kapsamında Ünye Gençlik Merkezimizin bahçesinde bir tenis kortu ve açık alan okçuluk antrenman alanı olacaktır. Yine içinde bulunduğumuz İlçe Spor Salonumuz merdiven üstünü Ünye Belediyemizin desteği ile kapatacağız. Spor salonu içindeki basamaklarda oluşan deformeleri en kısa sürede İl Müdürlüğümüz tarafından tamirini yapacağız ve korkulukları komple elden geçireceğiz. Ünye Cevizdere Spor Tesislerimiz de bulunan tenis kortunun bir tarafına portatif 50, 60 kişilik diğer tarafına da 50, 60 kişilik bir seyirci tribünü yapmayı düşünüyoruz. Bu yıl içerisinde bitirmesi planlanan projelerimizi İlçe Müdürümüz Aydın Kuyumcu ile birlikte Ordulu ve Ünyeli sporcularımıza Ünye’de en güzel desteği vermek için çalışacağız.” diye konuştu.

Daha sonra Kapalı Spor Salonu içerisinde bulunan boks, taekwondo, masa tenisi, judo ve güreş spor dallarının antrenman sahalarını ziyaret eden Genç, yeni açılan boks antrenman alanı ve diğer mekanlar ile ilgili; “Ünye İlçe Kapalı Spor Salonumuz antrenman salonları açısından gerçekten çok güzel mekanları barındırıyor. Yeni antrenman alanları da kazanabileceğimiz bir mekandır. Kadrolu boks antrenörümüz atandığı zaman da onun için burada bir mekan gerekiyordu. Aydın Bey ile yaptığımız istişareler ile en doğru yerin bu alan olacağına karar verdik ve Bakanlığımızın desteğiyle imalatı tamamen bize ait olan bir boks antrenman alanı oluşturduk. Yine Kapalı Spor Salonumuzun içine taekwondo alanı oluşturduk ve orada da antrenörümüz eşliğinde çalışmalar başladı. Masa tenisi ve basketbol antrenörlerimiz de görevlerinin başında bulunuyor. Tabiki onları göreve başlatmak yetmiyor. Onların kullanabileceği spor malzemeleri de temin etmek gerekiyor. Bu kapsamda da toplamda son üç ay içerisinde Ünye ilçemizde 100 bin liralık spor malzemesi desteği sağladık.”diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’in Ünye’ye ziyaretiyle ilgili konuşan Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu; “Spor Müdürlüğümüz olarak her zaman yanımızda olan Spor İl Müdürümüz Mustafa Genç kısa aralıklarla Ünyemizi ziyaret etmeye devam ediyor. Bu ziyaretlerinde Ünyemizde yapılan ve yapılacak olan bakım, onarımlarla ve yeni yapılan salonlarımızla ilgili incelemelerde bulunduk. Tesislerimizdeki bakım onarımın en kısa sürede yapılacağıyla ilgili görüş alış verişi yaptık. İl Müdürlüğümüzün desteğiyle Ünyemizde bir takım başarılar bu salonlarda kazanılıyor. Bu vesileyle öncelikle Spor Bakanlığımıza, Spor İl Müdürlüğümüze, yerelde her zaman yanımızda olan Ünye Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney Bey’e ve Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’e çok teşekkür ederiz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ünye Kapalı Spor Salonu ziyaretinin ardından Ünye Stadında çalışmalarının sürdüren atletizm grubunu ziyaret etti.

Bizde Çakır Medya Ailesi olarak Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’in Ünye’ye verdiği hizmetleri yerine getirip getirmediğinin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P