Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Hızlı Araç Kullananlara Ceza Kesilmeye Devam Ediyor

Hızlı Araç Kullananlara Ceza Kesilmeye Devam Ediyor
19 Kasım 2019 - 16:32

Ordu İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde, hızlı araç kullanmaktan kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla; 11-14 Kasım 2019 tarihlerinde 24 Jandarma Trafik Timi ile “Hızlı Araç Kullanımına Yönelik”  özel denetim faaliyeti icra edidi.

Söz konusu denetimlerde; Ordu İli Uluslararası Devlet Karayolu (D-010-17 ve D-010-18) ile bağlantılı özellikle güneyde kalan ilçelere ait Altınordu-Ulubey, Gürgentepe-Ulubey, Fatsa-Kumru, Ünye-İkizce ve Ünye-Akkuş karayollarında 1.052 araç kontrol edilerek, 54 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan trafik idari para cezası uygulandı.

Ordu İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde, 2019 yılında bir önceki yılın aynı dönemine göre (01 Ocak-15 Kasım 2018) ölümlü trafik kazalarında %18 azalış, yaralanmalı trafik kazalarında ise %5 azalış oldu. Ancak kazalar incelendiğinde; Ordu İli Uluslararası Devlet Karayolu (D-010-17 ve D-010-18) ile bağlantılı güneyde kalan ilçelerimize ait karayollarındaki kazaların % 55’i aşırı hız, % 24 dikkatsizlik ve tedbirsizlik, %21 hatalı sollama sonucu meydana geldiği tespit edildi.

Vatandaşların karayolunda güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak, trafik kazalarını azaltmak, trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve yaralanmaları asgari düzeye indirmek amacıyla hız denetimleri devam edecek olup, sürücülerimizin özellikle güney ilçelerimize ait karayolu güzergahlarının tek şeritli ve virajlı olması nedeniyle trafik kural ve yasaklarına uymaları önem arz etmektedir.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-