Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Hilmi Güler’den Ünye’ye Müjde

Hilmi Güler’den Ünye’ye Müjde
04 Ekim 2019 - 17:48

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Çamlık projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kesinlile Çamlık Ticari ve Kaygı ile kullanılmayacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler Oney Flash FM’de Hakan Korkmaz’ın sorularını yanıtlarken Çamlık projesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, “Çamlık ile ilgili hem hayallerimiz, hem hatıralarımız var. Çamlık Ünye ile bütünleşmiş hatta Karadeniz ile bütünleşmiş bir yer. O bakımdan bizim aksi bir düşüncemiz zaten olamaz. Bu bizim düşüncemiz ve inancımıza aykırı olur. Orayı daha güzel hale getireceğiz. Belli bir yaşa gelen ağaçlar oradaki erazyon ile kökleriyle dışarı çıkacak hale gelmiş. Onu uzmanlarla inceliyoruz. Kesinlile Çamlık Ticari ve Kaygı ile kullanılmayacak. Herşey para değil. Aynı zamanda burası çevre ve estetik açıdan doğa güzeli bir yer” diye konuştu.

Güler’den Ünye’ye Müjde

Başkan Güler ayrıca Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte yürüttükleri bir projeyi daha açıkladı. Ünye’ye 24 saat açık kitap kafe şeklinde bir sosyal tesis kazandıracaklarını ifade eden Başkan Güler, “ Bugün Hüseyin Başkan ile yaptığımız toplantıda İstanbul-Üsküdar’daki gibi gençler için bir mekan yapmayı düşünüyoruz. Kütüphanesiyle, ders çalışma alanlarıyla hatta bedava çorba verilecek şekilde öğrencilerin ve gençlerin yararlanabileceği bir mekan hazırlıyoruz. Bu konuda Hüseyin Başkana bir çalışma başlatmasını söyledim” dedi.

Su Parkı Projesi Hayata Geçecek

Altınordu İlçesi’nde yapılan ve çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan su parkı ile ilgili Ünyeli çocukların talebini unutmadığını ifade eden Başkan Hilmi Güler, “bir küçük yavrumuz su parkı talebinde bulunmuştu. Öyle kolay birşey değildi. Onun yerini tespit ettik. Güzel bir proje olması için çalıştık ve bu sözümüzü tutuyoru” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-