Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Hava Şartları Avcıları Olumsuz Etkiledi

Hava Şartları Avcıları Olumsuz Etkiledi
03 Mart 2020 - 1:40

2019-2020 av sezonunu Arzanoğlu Av Bayi İşletmecisi İsmail Arzanoğlu değerlendirdi.

Avcılık için iklim şartlarının ağır geçmesi gerektiğini, bu sene ise hava şartlarının avcıların istediği gibi olmadığı için avcıların verimli bir av sezonu geçiremediğini belirten Arzanoğlu, Şubat ayının sonunda av sezonunun kapandı.

Yaz döneminde avcıların olta balıkçılığına yöneleceğini ancak olta balıkçılığı yapmak isteyenlerin belge alarak av yapmaları gerektiğini ifade eden Arzanoğlu Av Bayi İşletmecisi İsmail Arzanoğlu şu şekilde konuştu;

“Bu sene hava şartlarından dolayı avcılar için av sezonu pek verimli geçmedi. Çünkü av hayvanlarının olması ve avcılarımızın av yapması için kar yağması lazım ayrıca iklim şartlarının ağır geçmesi lazımdır. Sezon sonlarına doğru yağan kar ile avcılarımız son avlarını yaptılar. Şubat ayı sonu itibarı ile de av sezonu sona erdi. İç sulardaki 15 Eylül 2019 tarihinde başlayan balık avlanma sezonu ise 15 Nisan 2020 tarihi ile sona erecek. Bu tarihten sonra avcı arkadaşlarımız olta balıkçılığına yönelecekler. Olta balıkçılığı yapmak isteyen balıkçılarımız artık İlçe Tarım Müdürlüğünden belge alarak av yapmak zorundalar. Belge almadan av yapanlara cezai işlem uygulanıyor. Koşullara uygun balık avlanmasını temenni ediyoruz.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-