Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Hastaneye Gitmeden Bunu Yapın

Hastaneye Gitmeden Bunu Yapın
04 Eylül 2020 - 23:02

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, vatandaşların hastaneye MHR Sistemi’nden randevu alarak gitmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Gelecekte bu hastalıkta savaşacak bir kitle bulamayız” dedi.

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, artan korona virüs salgını nedeniyle vatandaşların hastanelere randevu ile gitmesi gerektiğini belirterek, “Ülke genelinde pandeminin hız kazanması nedeniyle hem bölgemizi hem ülkemizde pandemi vakalarında artış meydana gelmiştir. Bu artışla beraber maalesef hekimlerimizin ve sağlık personelimizin bu hastalığa daha fazla yakalandıklarını görmekteyiz. Oranları her geçen gün daha da artmaktadır. Bu mutlaka önlenmelidir. Çünkü eğer biz doktorlarımızı, sağlık personellerimizi bu hastalıktan koruyamazsak bu hastalıkla savaşacak, toplumu koruyacak elemanlarımızı kaybediyoruz demektir. Gelecekte bu hastalıkta savaşacak bir kitle bulamayız. Derhal bir takım önlemlerin süratle alınması ve takip edilmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi Merkezi Hastane Randevu (MHR) Sistemine mutlaka uyularak hareket edilmesidir” diye konuştu.

Vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor

Coşkun, “MHRS sistemi aslında hastaya da, hekime de çok faydalı bir sistem. Çünkü hekim bu şekilde az sayıdaki hastasına daha fazla zaman ayırmakta, daha güzel muayene etmekte, daha iyi yönlendirmekte ve daha isabetli teşhis koyabilmektedir. Hastada kendisine ayrılan bu geniş zamanda hastalığını ve şikâyetlerini gayet rahat bir şekilde hekime ifade edebilecektir. Dolayısıyla bu MHR sistemi çok faydalı bir sistemdir.  Ülkemizde bir hekime yüzden fazla hasta düşmektedir normal zamanlarda bu şekildeki bir hasta sayısıyla bir hekimin baş edebilmesi ve hepsine tam isabetli doğru karar verip doğru teşhis koyabilmesi neredeyse mucizedir. Dolayısıyla MHR sistemini kesinlikle savunmak ve bunu iyi yaşatmak lazım. Bu konuda da vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor” ifadelerinde bulundu. 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-