Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

HAMZA ALP “Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim”

HAMZA ALP “Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim”
16 Temmuz 2019 - 19:42

Ünye 1957 Spor sporcularının konaklama yeri olan ‪Cevizdere Spor Tesisleri hakkında bugün Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile görüşme yapan Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp, konu ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yaptığı basın açıklamasında Ünye Belediye Meclis üyelerine seslenen Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp ” Ünye 1957 Spor 4 yıldır oradaydı, bu saatten sonra orda olup olmayacağını birkaç gün içinde acil toplanıp karar verirlerse ben de yönümü ona göre çizeceğim.” Dedi.

Ünye 1957 Spor’un Ünye Belediyesinin ve Ünye Kaymakamlığının malı olduğunu dile getiren Başkan Alp, Ünye Belediyesinin konaklama noktasında takıma sahip çıkmadığı takdirde yapacak birşeyinin olmadığını belirterek “Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim” dedi.

Başkan Hamza Alp sözlerinde şunları kaydetti;

Bildiğiniz gibi Ünyespor, Ünye Belediyesi’ninde birleşimi ile Ünye 1957 Spor olmuştur. Ünyespor’u 4 yıldır Ünye Belediyesi yönettiğinden dolayı, sporcular Cevizdere‘nin bulunduğu yerde kalıyordu. Bizde bir hafta önce oraya gittik, futbolcular rahat mı, bir eksiklikleri var mı diye kendimizce tespitlerde bulunduk.

“Hüseyin Tavlı ‘Biz orayı otel olarak kullanmak istiyoruz’ “

Bu tespitlerin ardından bugün Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Tavlı ile bir araya geldim. Hüseyin Tavlı “Artık Ünyespor’un bir yeri olmalı, Ünyespor’un orada durması biraz abestir. Biz orayı otel olarak kullanmak istiyoruz. Ünyespor’u şuanda orada düşünemiyorum, belediye meclisinden bir karar almam lazım ve karar sonucunda Ünyespor’a burayı verebiliriz dedi.” Ben şahsen yıkıldım, çünkü Ünye 1957 Spor Hamze Alp’ın yönetiminde değildir. Biz kulübü devraldığımızda kulübün orada bir yeri olduğunu biliyorduk ve ona istinaden talip olduk.

Belediye başkanımız, “ben bunu encümene sormam lazım ve çıkacak karara göre hareket etmem lazım” dedi. Tabiki belediye başkanımız encümene soracaktır ama encümenin Ünyespor’un orada kalmasından dolayı bir fikir beyanı varsa belediye başkanı “4 yıldır Ünyespor buradaydı, bundan sonrada burada kalacaktır” demeli ve bu durumda encümenin hiç birisi itiraz etmez. Yani kısacası Başkanımızın söylemiş olduğu cümle encümeni etkileyecektir.

Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim

Biz bir yola çıktıki Ünye Belediyesinden de hiç bir beklentimiz yok diye söylemiştik ama kanunun amatör spor kulüplerine vermesi gereken paralar var. Daha önceki yönetimde bunlar nasıl verildiyse şimdide devam edecektir. Eğer Ünyespor’un yatacak yerini Ünye Belediyesi vermeyecekse, benim ve yönetimimin tek başına çırpınmasının bir anlamı yoktur. Çünkü Ünyespor’u ben evimde yatıracak değilim. Ünyespor Ünye’nin bir malıdır, Ünye Belediyesi’nin bir malıdır, Ünye Kaymakamlığı’nın bir malıdır. Ben burada sadece yönetim olarak daha iyi yönetirim diye geldim ama yeri yurdu yoksa da benim yapacağım bir şey yok.

“Hamza şimdiden ağlamaya başladı” demeyin

Bunu sakına sakın “Hamza şimdiden ağlamaya başladı” diye anlamayın. O zaman Ünyespor’u siz devralın, ben bırakıyorum, yatacak yerini de siz ayarlayın. Ünyespor’un sporcularının yatacak yeri Ünye Belediyesi tarafından tahsis edilmediği takdirde ben bu işin çok zor olacağını, hatta olmayacağını söylüyorum. Eğer Ünye Belediyesi ve Belediye encümeni Ünye 1957 Spor’a yatacak ve barınacak yer vermiyorsa benim yönetiminde yapacağı bir şey yok.

Önüme tampon koyanlar var

Önceki basın açıklamalarımda belirttim, transfer çalışmalarını yaptık. Hatta Erzurum’daki yerleri dahi ayarladık. Ayın 1’inde futbolcular toplanacak, ayın 22’sinde de seçmeler var dedik. Benim ve yönetimimiz söylemiş olduğu her şey rayında gidiyor. Ama benim önüme tampon koyanlar var. Bende bunu Ünyesporlu taraftarlarla paylaşmak istedim. Biz Ünye ile birlikteysek, Ünye’nin de bir şekilde Hamza Alp’in yönetimine sahip çıkması lazım, bu birliktelik ile olur.

4 yıldır Ünye Cevizdere’de at hanında yatan Ünyespor bu saatten sonra niye yatmıyor, niye yatamıyor ya da niye belediye meclisine sunulup bu kararla önümüze alınıyor. Bunun benim susmamdan kaynaklandığını zannediyorum. Çünkü kamuoyunda herşeyi normal götürmeye çalışıyorum.

Ben Ünyespor’u sokak başlarında almadım

Geçtiğimiz günlerde köşe başlarında konuşmayın demiştim. Yine aynısını söylüyorum, Ünyespor’a bu yönetim sahip çıktıysa siz de bu yönetime sahip çıkacaksınız. Ben Ünyespor’u kongrede aldım, sokak başlarında almadım. Kongre sizlerde gelseydiniz, benden daha iyi yöneticinizi söyleseydiniz, siz alsaydınız. Talip olup aldığım bu görevde önüme bu tür durumlar geldiğinde de maalesef benim yapabileceğim bir şey yok.

Buradan belediye encümenine sesleniyorum, Ünye 1957 Spor 4 yıldır oradaydı, bu saatten sonra orda olup olmayacağını birkaç gün içinde acil toplanıp karar verirlerse ben de yönümü ona göre çizeceğim.” Dedi.

Ünye 1957 Spor Başkanı Hamza Alp Basın Toplantısı Düzenliyor

Publiée par Çakır Medy sur Mardi 16 juillet 2019

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-