Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

HAFTANIN YOK SATANI SÜT ÜRÜNLERİ OLDU

HAFTANIN YOK SATANI SÜT ÜRÜNLERİ OLDU
13 Ocak 2021 - 22:19

Ünye Kapalı Spor Salonu Otogarında her çarşamba günü kurulan organik üretici pazarında, bu hafta süt ürünleri ilgi gördü.

Organik Üretici esnafları ile gerçekleştirdiğimiz röportajda yeşilliklerin fiyatlarının yüksek olmamasına rağmen alınmadığını, ancak süt ürünlerinin kapış kapış satıldığını ifade ettiler.

Organik üretici esnafları ile gerçekleştirdiğimiz röportajda şu açıklamalarda bulundular:

Esnaf Dursun Ermiş; “Satışlarımız güzel gidiyor. Vatandaşlarımızın alım güçleri oldukça iyi, bu hafta ürün satışlarımızda sıkıntı yok. Mandalina ve portakal 3 kilosu 10 TL, yeşilliklerimiz 1,5 TL’dir.” Dedi.  

Fatma Karakuş; “Satışlarımız ne iyi ne kötü orta derece de gidiyor. Pandemi nedeniyle ilgili alım güçleri hiç yok. Bu hafta en çok yağ ve yumurta sattım. Bu ürünleri biz kendi bahçemizde yetiştiriyor, süt ürünlerini kendimiz yapıyoruz. Ben bazen akrabamın ürünlerini de getiriyor satıyorum. Çökelek 15 TL, Süt Peyniri 25 TL, yoğurt 25 TL, yumurtalarımızın tanesi 25 krş veya 1 TL, karalahana demetimiz 1 TL’dir.” Dedi.

El Emeği Oya Satıcısı Fatma Duman; “Ben satış yapamaya yeni başladım. Geçen hafta el emeklerim satılmıştı ama bu hafta öyle duruyor. Vatandaşlar ilk önce karınlarını doyurmaya çalışıyorlar. Ben ürünlerimi pahalı da satmıyorum orta şekerli satıyorum. Örme çoraplarım 25 TL, liflerim 10 TL, tülbentlerim 30-45 TL, patiklerim 20 TL’dir.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-