Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ENGİNYURT, ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA İZİN İSTEDİ

ENGİNYURT, ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA İZİN İSTEDİ
24 Mart 2020 - 17:54

Gazetemizde Devletin coronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı önlemlere karşı tekstil fabrikaları ve diğer fabrikaların hala açık olduğunu, bu fabrikalarda çalışan işçilerin sağlıkları açısından işçilere izin verilmesi gerektiğini belirtmiştik.

Bu konu ile ilgili yapmış olduğumuz haberimiz ses getirerek TBMM’ye taşındı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM’de söz isteyerek fabrika ve özel sektörde çalışan işçilere izin verilmesi gerektiğini belirtti.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt konuşmasında, “Corona virüsü sebebiyle Dünya büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Türkiye başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün Bakanlarıyla çok başarılı bir mücadele veriyor. “Evde Kal” diyerek vatandaşlarımızı evde kalmaya ve virüsün yayılmasını engellemeye çalışıyoruz. Lakin 10 milyonun üzerinde özel sektörde çalışan; tekstilden inşaata, tarımdan sanayi sitelerine varıncaya kadar işçilerimiz her gün her dakika corona virüsü tehlikesi yaşıyorlar. Özel sektöre de izin verilmeli ve özel sektör çalışanları inşaat işçileri, tekstil işçilerinin de evde kalması sağlanmalıdır.” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un konuşmasını linkten izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/m36RVSNUv0k

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-